05:08 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Krievijā
Saņemt īso saiti
173

Latvija atrodas vienā līmenī ar Franciju, Taizemi, Portugāli, Čehiju, Baltkrieviju. Socioloģiskā aptauja liecina, ka Krieviju vēlas pamest katrs desmitais.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Pieaudzis Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri izvērtē iespējas emigrēt uz Latviju, taču no līderiem valsts krietni vien atpaliek, vēsta Krievijas Sabiedriskā viedokļa aptaujas centra publicētie aptaujas rezultāti.

Ja pērn neviens no aptaujātajiem nepauda vēlēšanos pārcelties uz valsti pie Baltijas jūras, šogad 1% respondentu minēja, ka Latvija varētu kļūt par pastāvīgu dzīves vietu.

Līdera vietu aptaujā ieņem Vācija: 13% vēlētos pārvākties turp; aiz tās seko ASV (10%), Austrālija (7%), Itālija (5%), Anglija (4%). Jaunzēlande, Spānija un Izraēla saņēmušas pa 3%, Kanāda, Šveice, AAE, Bulgārija, Norvēģija un Kipra — pa 2%.

Krievijas iedzīvotāji vēlas emigrēt uz Latviju tāpat kā uz Franciju, Taizemi, Portugāli, Čehiju, Baltkrieviju, Indiju, Ķīnu, Ungāriju, Ukrainu, Kazahstānu un citām valstīm. Pērn Franciju uzskatīja par piemērotu pastāvīgai dzīvei 5% aptaujāto, taču šogad viņu skaits krities līdz 1%.

No otras puses, pirms gada neviens no respondentiem nepauda vēlmi pārcelties uz Latviju, Izraēlu, Bulgāriju, Norvēģiju vai Kipru. Pētījums liecina, ka citas Baltijas valstis Krievijas iedzīvotājus neinteresē.

Krievijas Sabiedriskā viedokļa aptaujas centra dati liecina, ka emigrēt gribētāju skaits mazinās: 2015. gadā emigrēt no valsts vēlējās 13%, tagad — 10%.

Pēc temata

Latvijas iedzīvotāju skaits joprojām katastrofiski sarūk
Līdzināties! Mierā! Kāpēc vietējie iedzīvotāji bēg no Baltijas valstīm
Lielbritānijā dzīvojošie eiropieši maksās par uzturēšanās atļaujām
Interese par uzturēšanās atļaujām pret investīcijām ir sarukusi desmitkārt

Galvenie temati