09:31 02 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1200
  • RUB79.6793
Krievijā
Saņemt īso saiti
32

Žurnālisti vaicāja Peskovam, vai to var vērtēt kā pozitīvu signālu un vai var cerēt uz Eiropas pozīcijas izmaņu attiecībā pret sankcijām.

RĪGA, 17.jūnijs — Sputnik. Eiropas neapmierinātība ar jaunajām sankcijām pret Krieviju ir saprotama un izskaidrojama, paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Aizvakar Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels un Austrijas kanclers Kristians Kerns uzstājās ar paziņojumu, kurā kritizēja ASV Senāta apstiprināto likumprojektu par Krieviju ierobežojošo pasākumu pastiprināšanu. Runa, tai skaitā, ir par to, ka sankcijas var iespaidot ne vien Krievijas enerģētiku, bet arī ārvalstu kompānijas, kuras investē Krievijas eksporta gāzes vadu būvniecībā.

Žurnālisti vaicāja Peskovam, vai šādu paziņojumu var vērtēt kā pozitīvu signālu un vai var cerēt uz Eiropas pozīcijas izmaiņu attiecībā pret sankcijām.

"Jūs zināt, ko vakar par sankciju centieniem prezidents teica "tiešajā līnijā". Attieksme pret to ir ārkārtīgi negatīva un uzskatām, ka, neapšaubāmi, tās, tāpat kā iepriekš, ir spējīgas nodarīt papildus kaitējumu ne tikai mums, bet arī tiem, kas šīs sankcijas atbalsta un tiem, kas tām pievienojas. <…> Lieta tāda, ka daudziem fermeriem un rūpniekiem Vācijā ir tieši zaudējumi sakarā ar šīm sankcijām. Un tāpēc, protams, neapmierinātības izrādīšana ir pilnībā saprotama un izskaidrojama," — teica savā atbildē Peskovs.

Iepriekš viņš teica, ka Vašingtonas jaunās sankciju iniciatīvas draud beigties ar jaunu "sankciju pikēšanu".

Pēc temata

ASV Senāts paplašināja sankcijas pret Krieviju
Politico pastāstīja, kā ASV Senāts gatavo "triecienu" Krievijai
Ģeogrāfija – tas ir spriedums: Krievijas vēstnieks Latvijā organizējis pirmo preses konferenci

Galvenie temati