15:12 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Krievijā
Saņemt īso saiti
86

Krievijas ārlietu ministrs paudis uzskatu, ka ASV un NATO apzināt pastiprina spriedzi attiecībās ar Maskavu, aizbildinoties ar mītiskajiem draudiem no Austrumiem.

RĪGA, 1. decembris — Sputnik. Raķešu kompleksu "Iskander" pārvietošana uz Kaļiņingradas apgabalu veikta, ņemot vērā NATO destruktīvās darbības, informēja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprināja mediju informāciju par operatīvi taktisko raķešu kompleksu "Iskander-M" pārdislokāciju uz Kaļiņingradas apgabalu un uzsvēra, ka šis pasākums nav bijis slepens, atgādināja RIA Novosti.

"Pašreizējos apstākļos Krievija ir saskārusies ar nepieciešamību pielāgoties situācijai kontinentā, kas mainās NATO destruktīvo darbību rezultātā, un ir spiesta īstenot atbilstošu pasākumu kompleksu ar mērķi nostiprināt aizsardzību un nacionālo drošību. Piezīmēšu, ka visus šos pasākumus mēs veicam paši savā teritorijā, atšķirībā no ASV un vairākām citām valstīm, kas nogādā karaspēkus Krievijas kaimiņvalstīs un īsteno provokatīvas militārās demonstrācijas pie mūsu robežām," — paziņoja Lavrovs intervijā itāļu avīzei "Corriere della Sera".

Krievijas diplomāts paudis uzskatu, ka ASV un NATO apzināt pastiprina spriedzi attiecībās ar Maskavu, aizbildinoties ar mītiskajiem draudiem no Austrumiem. Pie tam ministrs atzīmēja, ka Krievija ir gatava dialogam ar aliansi, taču attiecībām ar to ir jābūt līdztiesīgām.

Jūlijā NATO samitā Varšavā tika pieņemts lēmums par četru daudznacionālo bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, kas tiks veikta 2017. gadā ar mērķi "apturēt" Krieviju.

Tolaik Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO Aleksandrs Gruško atzīmēja, ka šī lēmuma rezultātā Austrumeiropas valstis kļūst par militāru pasākumu placdarmu.

Komplekss "Iskander-M" paredzēts pretraķešu un pretgaisa aizsardzības līdzekļu, komandpunktu un citu pretinieka objektu iznīcināšanai ar ballistiskajām spārnotajām raķetēm līdz 500 kilometru attālumā.

Pēc temata

"Iskanders" ar nodomu izvietots zem amerikāņu pavadoņa
Somija nesaskata draudus Krievijas darbībās Baltijā
Amerikāņu analītiķi aprēķinājuši, kā Krievija varēšot ieņemt Latviju
NATO valstu aizsardzības ministri spriedīs par "Iskanderiem"

Galvenie temati