17:50 24 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Krievijā
Saņemt īso saiti
24

Ukrainas Augstākās radas deputāte Nadežda Savčenko ieradusies Maskavā, lai piedalītos tiesā, kas izskatīs divu labēji ekstremistiskās organizācijas locekļu Nikolaja Karpjuka un Staņislava Kliha apsūdzību.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Maskavā ieradusies Ukrainas Augstākās radas deputāte Nadežda Savčenko, kam iepriekš Krievijā tika piespriesta brīvības atņemšana uz 22 gadiem par VGTRK žurnālistu slepkavību Donbasā. Šī gada maijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins apžēloja Savčenko, un viņa atgriezās dzimtenē.

Savčenko bijušais advokāts Iļja Novikovs informēja, ka Ukrainas deputāte ieradusies Maskavā, lai piedalītos tiesas sēdē, kurā tiks izskatīta divu labēji ekstremistiskās organizācijas UNA-UNSO locekļu Nikolaja Karpjuka un Staņislava Kliha apsūdzība, vēsta RIA Novosti.

Augstākā tiesa pārbaudīts Karpjuka un Kriha tiesas lēmuma leģitimitāti. Iepriekš Čečenu tiesa viņiem piesprieda brīvības atņemšanu uz 22,5 un 20 gadiem, izciešot sodu stingra režīma kolonijā.

"Nadežda Savčenko ieradusies Maskavā, lai piedalītos Karpjuka un Kliha apelācijā Augstākajā tiesā," — informēja Iļja Novikovs savā lapā sociālajā tīklā Twitter.

Arī pat Savčenko publicēja savā kontā Facebook video, kurā apstiprināja, ka plāno apmeklēt tiesas sēdi Karpjuka un Kliha lietā. Viņa atzīmēja, ka izdarīs to pat gadījumā, ja tas nozīmēs viņas politisko "pašnāvību".

Savčenko ir tiesības apmeklēt Maskavu, jo lēmums par liegumu viņas iebraukšanai valstī nav pieņemts.

Nikolajs Karpjuks tika aizturēts Krievijā 2014. gada martā, bet Staņislavs Klihs — tā paša gada augustā. Krievijas Izmeklēšanas komiteja uzskata, ka Ukrainas pilsoņi darbojušies bandā, ko veido UNA-UNSO locekļi.

Izmeklēšanā iegūtie dati liecina, ka laikā no 1994. gada beigām un 1995. gada sākumam Karpjuks un Klihs karojuši Čečenijā pret Krievijas federālajiem spēkiem.

Mediji informē, ka Karpjuks ir viens no UNA-UNSO vadītājiem un ekstrēmistiskās organizācijas "Labējais sektors" (abu šo organizāciju darbība Krievijā ir aizliegta) pārstāvis.

Pēc temata

Savčenko paziņojusi par gatavību ieņemt Ukrainas aizsardzības ministra amatu
Savčenko: būt labiem kaimiņiem ir labāk nekā sliktiem brāļiem

Galvenie temati