10:10 23 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Krievijā
Saņemt īso saiti
18

Maskava dara visu iespējamo, lai realizētu Minskas vienošanās, paziņojis Krievijas ĀM vadītāja vietnieka sekretārs Grigorijs Karasins. Par rezultātiem un perspektīvām, viņaprāt, pagaidām runāt ir pāragri.

RĪGA, 27. septembris — Sputnik. Pagaidām ir pāragri runāt par Minskas vienošanos perspektīvām. Viss atkarīgs no ikdienas darba rezultātiem dažādos līmeņos, paskaidroja Krievijas ĀM vadītāja vietnieka sekretārs Grigorijs Karasins, vēsta RIA Novosti.

"Viss atkarīgs no tikšanās, kas šajās dienās notiek dažādos formātos. Tā ir kontaktgrupa, kur bija pieņemts svarīgākais lēmums par abu pušu nošķiršanu trijos punktos. Viss atkarīgs no tā, kā mēs reāli kustēsimies uz priekšu. Es zinu, ka prezidentu palīgi sazinās "Normandijas formāta" ietvaros (Krievija, Ukraina, Vācija, Francija — red.). Pagaidīsim," — teica Karasins, atbildot uz jautājumu, vai iespējama Minskas vienošanos pagarināšana nākamajam gadam.

"Pagaidām ir pāragri runāt vispār par kaut kādiem rezultātiem un perspektīvām. Mēs strādājam ikdienas režīmā," — viņš piebilda.

Turklāt Karasins uzsvēra, ka Minskas vienošanās ir dzīvas un Maskava cer uz to īstenošanu.

"Mēs darām visu nepieciešamo un ceram, ka mūsu Kijevas partneri sapratīs savu atbildību arī par to, lai process virzītos uz priekšu, lai tiktu panākti konkrēti nepārprotami formulējumi, kas veicinātu noregulēšanu," — sacīja Krievijas diplomāts.

Vērtējot "Normandijas formāta" sasaukuma perspektīvas, Karasins uzsvēra, ka "tas nav pašmērķis".

"Normandijas formāts" paredz dažāda līmeņa tikšanās, taču galvenais darbs norit nevis "Normandijas formāta", bet kontakta grupas ietvaros, kas regulāri pulcējas Minskā, kā arī darba apakšgrupu ietvaros. Tur (šo formātu ietvaros) ir vērojama virzība uz priekšu, kas ļauj mums ar piesardzīgu optimismu runāt par to, ka process virzās uz priekšu. Ļoti svarīga ir vienošanās par pušu nošķiršanu. Taču tā jārealizē, un tagad tam tiks veltītas īpašas pūles," — noslēgumā paskaidroja Karasins.

Pēc temata

Putins: ir bezjēdzīgi no Krievijas gaidīt Minskas protokolu izpildi
Defense News: Ukraina var zaudēt ASV naudu militārām programmām
The Telegraph: konfliktā Ukrainā vainojami Rietumi
Obama: ASV un Lielbritānija turpinās pretoties Krievijas "agresijai" Ukrainā

Galvenie temati