23:50 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Krievijā
Saņemt īso saiti
63

Maskava izvērtē iespējas pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Kijevu, slēgt savas pārstāvniecības valstī un atsaukt vēstniecību, populāram Krievijas laikrakstam pavēstīja avots Ārlietu ministrijā.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Maskava izvērtē iespējas atbildēt uz Ukrainas izlūkošanas dienestu mēģinājumiem organizēt teroristisku uzbrukumu Krimā. Tiek izskatīta iespēja pārtraukt diplomātiskās attiecības starp abām valstīm, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz laikrakstu "Izvestija".

Laikraksts vēsta, ka Krievija varētu slēgt savas vēstniecības un atsaukt diplomātisko pārstāvniecību.

10. augustā Krievijas Federālais drošības dienests informēja, ka Krimā novērsti terorakti, ko gatavojusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde. FDD ziņoja, ka terorakti gatavoti nozīmīgos Krimas infrastruktūras elementos. To mērķis bija sociāli politiskās situācijas destabilizācija pussalā vēlēšanu priekšvakarā. Teroraktu novēršanas operācijā gājuši bojā divi krievu karavīri.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins informāciju par Krimā gatavotajiem teroraktiem nosaucis par biedējošu un paziņojis, ka Ukraina ir pārgājusi pie terora, nevis meklē mierīgas noregulēšanas iespējas. Ukrainas Ģenerālštābs informāciju par diversantu nosūtīšanu uz Krimu nosaucis par provokāciju.

"Viens no iespējamajiem stingras atbildes variantiem varētu būt diplomātisko attiecību pārtraukšana. Maskavā izskata šo variantu. Tomēr galīgo lēmumu pieņems valsts vadītājs, ņemot vērā apkopotos datus," — uzsvēra laikraksta avots.

"Porošenko pārvērtis Ukrainu par agresoru valsti. Šeit nav runa par ukraiņu tautu. Ukrainas tauta ir krievu brāļa tauta. Es runāju par eliti — radikāļiem, kuri nonāca pie varas valsts apvērsuma rezultātā. Jautājums uz diplomātisko attiecību pārtraukšanu ir valsts vadītāja prerogatīva. Taču Maskavai būs jāpārskata attiecības ar Kijevu, ņemot vērā pēdējos notikumus," — uzsvēra Federācijas padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vladimirs Džabarovs.

Eksperti uzskata, ka Krievijas un Ukrainas diplomātiskās attiecības šobrīd atrodas zemā līmenī. Ukraina nav apstiprinājusi amatā jauno Krievijas vēstnieku, Maskavas intereses valstī pārstāv pagaidu pilnvarotais Sergejs Toropovs.

Pēc tam, kad bijušais Krievijas vēstnieks Ukrainā Mihails Zurabovs tika atbrīvots no ieņemamā amata, Maskava šim amatam ierosināja Mihaila Babiča kandidatūru.

© Ruptly

 

Pēc temata

Porošenko: Ukraina iestājas pret saspīlējuma eskalāciju attiecībās ar Krieviju
Tramps vaino NATO un Obamas administrāciju par situāciju Ukrainā
ANO Drošības padome noraida Ukrainas paziņojumu Krimas jautājumā
Ukrainas policija vēsta par kavēkļiem Šeremeta slepkavības izmeklēšanā

Galvenie temati