05:23 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
55

EPPA pieņemtā rezolūcija par "Savčenko saraksta" sankciju izveidi tika pieņemta ar 60 balsīm no 200 Padomes sēdē klātesošajiem.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) degradē arvien vairāk, un godīgi politiķi riskē ar savu reputāciju, piedaloties tajā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Valsts domes spīkera Sergeja Nariškina vārdiem.

"Diemžēl mēs jau vairākus gadus novērojam EPPA degradāciju. Kārtīgi cilvēki, strādājot tajā, riskē sabojāt reputāciju," — ceturtdien Nariškins pavēstīja savā rakstā, kas publicēts "Rossijskaja Gazeta" mājas lapā.

Viņš norādīja, ka rezolūcija ar aicinājumu izveidot jaunu "melno sarakstu" — "Savčenko sarakstu" tika pieņemta tikai ar 60 balsīm no 200 klātesošajiem sesijas atvēršanas brīdī.

"Pārējie atturējās vai vispār neparādījās zālē," — rakstīja Nariškins.

Aprīlī EPPA pieņēma rezolūciju, kurā piedāvāja ieviest sankciju "Savčenko sarakstu". Saraksts paredz sankciju ieviešanu pret personām, kas saistītas ar ukraiņu kareives aizturēšanu un notiesāšanu Krievijā. Rezolūcijā teikts, ka saraksts ir jāievieš, ja "viņa netiks nekavējoties atbrīvota."

Pēc temata

Vai 22 gadu pietiks, lai Savčenko labotos?
Lietuva pirmā ievieš Savčenko sankciju sarakstu
Čurkins: rietumvalstis bez ceremonijām noraidījušas Krievijas paziņojumu ANO Drošības padomē

Galvenie temati