06:33 05 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2034
  • RUB88.6563
Krievijā
Saņemt īso saiti
649

ANO Cilvēktiesību padomes sesijā Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas vadītājs norādīja, ka Baltijas valstīs vēl joprojām nav atrisināta masveida nepilsonības problēma, kā arī "vērojama iecietīga attieksme pret atklātu neonacisma atdzimšanu, par ko kaunīgi klusē Eiropas Savienība un ASV."

RĪGA, 1. mar — Sputnik. Baltijas valstis vērojama iecietīga attieksme pret atklātu neonacisma atdzimšanu, par ko kaunīgi klusē Eiropas Savienība un ASV, otrdien paziņoja KF ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomes 31. sesijā.

"Vēl joprojām nopietni jautājumi ir saistīti ar situāciju cilvēktiesību aizsardzības jomā Baltijas valstīs, kur vēl joprojām nav atrisināta masveida nepilsonības problēma un vērojama iecietīga attieksme pret atklātu neonacisma atdzimšanu, par ko kaunīgi klusē Eiropas Savienība un ASV. Mēs nedrīkstam aizmirst to, ka mūsdienu tiesību aizsardzības sistēma ir izveidojusies, pateicoties uzvarai pār nacismu Otrajā pasaules karā," – teica Lavrovs.

Viņš atzīmēja, ka šīs sistēmas "pamatā likti arī Nirnbergas tribunāla lēmumi, kura 70. gadadienu mēs šogad svinēsim."

"Nav iespējams slēpties aiz rūpēm par vārda un sapulču brīvību, pie tam pieļaujot ultraradikālo kustību attīstību, kas slavē nacistus un viņu līdzskrējējus, praktizē rasu diskrimināciju un ksenofobiju. Aizvien asāka kļūst apziņa par to, cik šādi uzskati ir bīstami – to apliecina, piemēram, pēc Krievijas iniciatīvas ik gadus pieņemtās ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūcijas par cīņu pret nacisma glorificēšanu līdzautoru skaita pieaugums," – teica Krievijas ārlietu ministrs.

Lavrovs piebilda, ka "neskatoties uz grūtībām, ar ko darbā saskaras ANO tiesībsargājošie orgāni, Krievija ir noskaņota uz atklātu un godīgu dialogu un konstruktīvu sadarbību ar visiem partneriem." Maskava rosina "meklēt saskaņu jautājumā par līdztiesīgas sadarbības tālākas attīstības iespējām, lai risinātu problēmas, kas nedod iespēju pilnvērtīgi realizēt cilvēka pamata tiesības un brīvības, pamatojoties uz universālajiem starptautiskajiem tiesiskajiem instrumentiem un ņemot vērā mūsdienu pasaules kultūru un civilizāciju daudzveidību."

Pēc temata

Krievijas premjers: Baltijas politiķiem sapņos rādās dumpji un uzbrukumi
Rīgas dome arī turpmāk publicēs informāciju krievu valodā
Kosačovs: Krievijai ir tiesības raizēties par krievu likteni jebkurā valstī
Varas iestādes steigšus pūlas izvākt no skolām krievu valodu

Galvenie temati