01:34 10 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
83

Ja Latvija nebūtu likvidējusi krievu skolas, valstī, iespējams, būtu apmeties liels IT tirgus dalībnieks – kompānija Wargaming, kas izstrādājusi populāro World of Tanks. Tomēr noskaidrojies: kompānijas speciālisti vēlas, lai viņu bērni mācītos krievu valodā.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. Datorspēļu izstrādātājs un izdevējs, kompānija Wargaming, par kuras pārvākšanos no Baltkrievijas uz Latviju sapņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, neieradīsies Latvijā, vēsta Press.lv.

Atgādināsim, ka Rīga, ņemot vērā 2020. gada augustā Baltkrievijā sākušos protestus, piedāvāja baltkrievu kompānijām pārcelties uz Latviju. Piedāvājumu pat pieņēma 17 kompānijas.

Taču Wargaming, kas izstrādājusi tādas populāras datorspēles kā World of Tanks un World of Warships, atteicās pārvest savus darbiniekus.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Kaspars Rožkalns paskaidroja, ka uzņēmums rūpīgi izanalizējis Rīgas piedāvātos apstākļus un secinājis – Latvija viņiem nav piemērota.

Cīņa ar krievu skolām Latvijā novedusi pie tā, ka plaukstošā kompānija izsvītroja valsti no iespējamo variantu saraksta. Wargaming darbinieki ar ģimenēm vēlas, lai viņu bērni mācītos krievu valodā. Tāpēc kompānija izvēlējās Lietuvu, kur ir krievu skolas.

Turklāt Wargaming samulsināja iespējamās problēmas ar kontu atvēršanu un to apkalpošanas cenas.
IT nozarē Balkrievijā strādā aptuveni 105 tūkstoši speciālistu. 2005. gadā valstī darbu sāka Augsto tehnoloģiju parks, kura dibinātāju vidū, starp citu, bija arī uzņēmējs Valērijs Cepkalo, kurš vēlāk nevarēja balotēties valsts prezidenta amatam un pameta valsti.

2020. gada jūlijā ATP strādāja 886 uzņēmumi ar 63 tūkstošiem darbinieku. 91,9% no parkā ražotās programmatūras tiek eksportēta, 49,1% tiek piegādātas Eiropas valstīm, 44% — ASV un Kanādai, 4,1% — Krievijai un NVS. 2019. gadā pakalpojumu eksporta apjoms pārsniedza 2 miljardus ASV dolāru.

Pēc temata

Latvijas attieksme pret Baltkrievijas bēgļiem: karsti apskāva, tikai nemīlēja
Visiem pietiks vietas: savu darbību uz Latviju pārcēluši jau 13 Baltkrievijas uzņēmumi
Eksperts: baltkrieviem šķita, ka Latvijā ir labi, – tagad strebj putru ar lielu karoti
Latvijā pastāstīja, cik daudz baltkrievu IT kompāniju izdevās pārvilināt
Tagi:
krievu skolas, krievu valoda, Baltkrievija, Latvija

Galvenie temati