23:29 14 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Pacientu skaits ar Covid-19 diagnozi Latvijas slimnīcās pieaug, tāpēc nedrīkst mīkstināt ierobežojumus, uzskata NMPD vadītāja Liene Cipule.

RĪGA, 27. marts — Sputnik. Latvijas Sociālais antropologs Klāvs Sedlenieks savā mikroblogā Twitter publicēja Covid-19 saslimstības grafiku, tādējādi reaģējot uz to, ka Latvijas valdībā nolēmuši apspriest ierobežojumu mīkstināšanu, kuri ieviesti, lai apturētu koronavīrusa izplatību, ziņo Mixnews.lv.

Sedlenieks norāda, ka ierobežojumu mīkstināšanai pagaidām nav iemeslu, jo inficēšanās skaits joprojām ir diezgan augsts un Latvija joprojām atrodas "sarkanajā zonā".

​Apspriešanai pievienojās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule. Viņa piekrīt tam, ka ir pāragri mīkstināt ierobežojumus, jo Covid-19 pacientu skaits joprojām pieaug. "Nav pamata panikai, bet atslābt pie šādiem datiem nozīmē ignorēt evidenci," uzrakstīja viņa

Cipule paskaidroja, ka pirms nedēļas slimnīcās bija 644 pacienti ar Covid-19, bet vakar – jau 703. Viņa noradīja, ka nevar ignorēt šos acīmredzamos datus.

​Piektdien, 26. martā, valdībā plānoja izskatīt jautājumu par pakāpenisku ierobežojumu mīkstināšanu pēc Lieldienām, kā arī apspriest pretējo situāciju - pēc kādiem kritērijiem ierobežojumi varētu tikt pastiprināti inficēto skaita strauja pieauguma gadījumā.

Pēc temata

SPKC publicēja ikdienas statistiku par Covid-19 gadījumiem Latvijā
Tirgotājiem Latvijā varēs uzlikt nopietnus sodus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu
Austrumeiropas valstis cieš no jauna Covid-19 viļņa vairāk nekā pārējā pasaule
Eiropas komisārs: "Sputnik V" ES nav vajadzīga
Tagi:
ierobežojumi, NMPD, koronavīruss

Galvenie temati