09:56 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Latvijā
Saņemt īso saiti
44

Latvijas Saeimas noteiktie sodi par Covid-19 epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirdzniecības vietās izrādījās tik stingri, ka opozīcijas deputātiem radās aizdomas par to, ka koalīcija iedzen tirgotājus bailēs.

RĪGA, 27. marts — Sputnik. Latvijas Ekonomikas ministrija atzinusi par neefektīvu līdz šim pastāvējušo administratīvo sodu sistēmu Covid-19 epidemioloģiskās drošības pārkāpējiem tirdzniecībā. Ceturtdien, 26. martā, Saeima nobalsoja par soda sankciju pastiprināšanu, galīgajā lasījumā pieņemot attiecīgus grozījumus, ziņo Mixnews.lv.

Tagad, ja tiks konstatēts, ka tirdzniecības vietās ignorē epidemioloģiskās drošības pasākumus, tādējādi apdraudot cilvēku dzīvību un veselību, īpašniekiem var piemērot naudas sodu līdz 5000 tūkstošiem eiro. Turklāt valsts vai pašvaldības policija var pieņemt lēmumu par tirdzniecības vietas vai tās struktūrvienības aizvēršanu apmeklētāju apkalpošanai uz laiku līdz septiņām dienām.

Proti, ja tirdzniecības centrā pārkāpējs ir kāds no tirdzniecības vietu nomniekiem, tad sodīs tikai viņu, nevis visu centru.

Veikalus slēgs tikai tad, ja būs atklāti rupji epidemioloģisko normu pārkāpumi. Turklāt, nosākot katra konkrētā gadījuma slēgšanas termiņu, tiks vērtēti divi kritēriji — pārkāpuma nopietnība un objektīvi nepieciešamais skaits trūkumu novēršanai.

Jāatzīmē, ka jaunās likumpārkāpēju sodīšanas metodes neatbalstīja opozīcijas deputāti, viņi pārmeta koalīcijai tirgotāju iedzīšanu vēl lielākās bailēs par to, vai praksē būs iespējams nodrošināt, ka, piemēram, tirdzniecības vietā nav pārsniegts atļautais klientu skaits.

Neskatoties uz opozīcijas pārmetumiem, koalīcija atbalstīja grozījumus, kuri stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tam, kad tos būs izsludinājis Valsts prezidents Egils Levits.

Pēc temata

VP pastāstīja par visbiežāko Covid-19 ierobežojumu pārkāpumu Latvijā
Kur ir ierobežojumu loģika? Ekonomiste pastāstīja, kā ministri kaitē Latvijai
Pat pēc vakcinācijas brīva ceļošana atsāksies ne agrāk par vasaru
Kā Latvijas iedzīvotāju ienākumi izskatās kaimiņvalstu fonā
Tagi:
tirdzniecība, sods, ierobežojumi, koronavīruss

Galvenie temati