07:34 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
160

Karavīri ir "sajūsmā" par perspektīvu dienēt Eiropā, paziņoja 1. kaujas aviācijas brigādes komandieris Braiens Čīverss.

RĪGA, 17. februāris - Sputnik. Aprīlī Latvijā ieradīsies kaujas aviācijas brigādes vienība no ASV armijas 1. kājnieku divīzijas sastāva, informēja ASV Bruņoto spēku Sauszemes spēku vadība.

Militārpersonas pastāstīja, ka aprīlī ASV bruņoto spēku rotācijas ietvaros uz Eiropu tiks pārvietota 1. kājnieku divīzijas kaujas aviācijas (helikopteru) brigāde, kas dislocēta Rialija fortā Kanzasas štatā. Karavīri nomainīs 101. gaisa desanta divīzijas helikopteru brigādi, kas patlaban dislocēta Eiropā.

Lielākā daļa tehnikas un personālsastāva tiks dislocēta Vācijā, bet atsevišķas brigādes apakšvienības tiks izvietotas Latvijā, Rumānijā un Polijā.

Šis nav 1. kājnieku divīzijas karavīru pirmais komandējums pāri okeānam. 2. brigādes tanku kaujas grupas un 1. kaujas aviācijas brigādes karavīri no divīzijas sastāva jau pabijuši Eiropā. Komandieri sola, ka brigādes vienības piedalīsies kopīgās mācībās ar sabiedrotajiem, lai "apliecinātu ASV vēlmi uzturēt mieru un stabilitāti reģionā".

1. kaujas aviācijas brigādes komandieris Braiens Čīvers paziņoja, ka karavīri ir "sajūsmā par iespēju atgriezties Eiropā". Amerikāņu kareivji esot labi apmācīti un gatavi atbalstīt misiju, apgalvoja Čīvers.

"Mēs ar nepacietību gaidām mūsu seno partnerattiecību nostiprināšanu ar saviem sabiedrotajiem, apstiprinot NATO apņēmību no ASV puses," norādīja Čīvers

Militārpersonas atzīmē, ka jaunā brigāde pāries ASV Bruņoto spēku Eiropā vadības pakļautībā un nodrošinās aviācijas atbalstu Eiropā dislocētajiem sauszemes spēkiem misijas "Atlantic resolve" ietvaros.

Gaidāmā pārdislokācija būs jau astotā Eiropā esošo amerikāņu spēku rotāciju virknē. 2020. gada rudenī iepriekšējās rotācijas ietvaros ASV nosūtīja uz Eiropu sešus tūkstošus karavīru, 60 tankus Abrams, 120 kājnieku bruņumašīnas Bradley un gandrīz simt dažādus helikopterus.

Pēc Baltijas valstu un Polijas lūguma NATO dislocēja to teritorijā četrus daudznacionālos bataljonus – kopumā aptuveni piecus tūkstošus cilvēku. Spēku dislokācija sākās 2017. gadā, aizbildinoties ar it kā augošo Krievijas agresiju. Vienlaikus Krievijas Aizsardzības ministrija atzīmēja, ka daudzo militāro mācību laikā NATO karavīru skaits pie Krievijas robežām daudzkārt pieaug. Maskava ir spiesta spert adekvātus atbildes pasākumus nacionālās drošības garantēšanai, konstatēja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Pēc temata

Kareive sūdzas par "neestētiskajām" ainām Ādažu militārās bāzes ēdnīcā
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
Koronavīruss ielauzies Ādažu militārajā bāzē Latvijā
Tanki Challenger Ādažu poligonā iznīcinājuši "pretinieku"
Tagi:
NATO, Latvija, karaspēks, ASV

Galvenie temati