14:34 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

No 1. marta sākas nodokļu deklarāciju iesniegšana par pagājušo gadu; VID direktore aicināja pēc iespējas palīdzēt vecāka gadagājuma ģimenes locekļiem aizpildīt dokumentus.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Pandēmijas dēļ Valsts ieņēmumu dienestam bija jāslēdz klientu apkalpošanas centri, tāpēc pagaidām iesniegt nodokļa deklarāciju varēs tikai elektroniski, izmantojot EDS, pastāstīja VID direktore Ieva Jaunzeme intervijā RīgaTV 24.

Deklarācijas sāks pieņemt no 1. marta, bet Jaunzeme atgādināja, ka ziņas par ienākumiem var iesniegt triju gadu laikā, ja personai nav pienākums aizpildīt deklarāciju.

Katram strādājošām cilvēkam ir jāiesniedz deklarācija patstāvīgi, taču tas nenozīmē, ka viņam nevar palīdzēt tuvinieks.

Taču, ja cilvēks saņem tikai pensiju un nestrādā, deklarāciju par viņu var iesniegt arī bērni. Turklāt, kā pastāstīja VID vadītāja, no šā gada par cilvēkiem ar 1. un 2. grupas invaliditāti deklarāciju var iesniegt arī viņu māsas un brāļi.

"Es ļoti ceru, ka situācija neturpināsies gadiem ilgi, un rudenī tie, kas galīgi nevarēs iesniegt deklarāciju elektroniski, to izdarīs Valsts ieņēmumu dienestā. Bet šobrīd es aicinu būt sadarbīgiem ar saviem vecākiem, un atrast pāris minūtes, lai palīdzētu viņiem," uzsvēra Jaunzeme.

Viņa atgādināja, ka čekus, kas nepieciešami nodokļu atmaksas noformēšanai, var nofotografēt. Tāpat Jaunzeme atzīmēja, ka šogad daudzi gaidīja, ka kvītis no ārstniecības iestādēm automātiski atspoguļosies VID datu bāzē, bet diemžēl šī funkcija nebūs pieejama visiem, jo pandēmijas apstākļos lielas slimnīcas nevarēja veltīt laiku šīm projektam. Tāpēc tādi čeki arī būs jāiesniedz patstāvīgi.

Pēc temata

FM bremzē pensijas pielikumu tiem, kuri aizgājuši pelnītā atpūtā pēc 2012. gada
Iznāca "kā vienmēr": viltīgā pensiju indeksācija
Latvijā nabadzībai ir sievietes seja, par ko runā skaitļi
Tagi:
Valsts ieņēmumu dienests, pensionāri, nodokļi

Galvenie temati