08:35 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
95

Tuvinieki, ilgu laiku bez darba palikuši, atņem pensiju pensionāriem vai apzog viņu dzīvokļus.

RĪGA, 10. februāris — Sputnik. Rīgas domes Sociālo lietu komitejas sēdē Rīgas sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte pastāstīja, kādas ar vardarbību saistītas problēmas parādījušās Rīgā, stāsta Jauns.lv.

Apkopotie dati liecina, ka no 2020. gada augusta līdz 2021. gada janvārim saņemtas 498 policijas atskaites par vardarbību. 434 gadījumos cietušas sievietes, 64 gadījumos – vīrieši, 115 gadījumos konflikts noticis nepilngadīgo klātbūtnē, 38 gadījumos cietušais vērsies policijā ar lūgumu pieņemt lēmumu par iespēju dzīvot atsevišķi vai tiesas lēmumu par īslaicīgu aizsardzību.

Aizvien biežāk tiek konstatēta vardarbība pret cienījama vecuma personām (133 gadījumi) – viņiem atņem pensiju, apzog dzīvokli vai māju. Noziegumus visbiežāk pastrādā tuvi radi, uz ilgu laiku palikuši bez darba. Lielākajā daļā gadījumu konflikti izceļas starp dzīvesbiedriem (336), kā arī tuviniekiem (149), draugiem un paziņām (13). 470 incidentos tas nav pirmais vardarbības gadījums pret konkrēto personu.

Jau pērnā gada maijā Eiropas Komisija konstatēja mājas vardarbības gadījumu plašo pieaugumu ES valstīs, ņemot vērā cīņā ar Covid-19 pandēmiju pieņemtos ierobežojumus. Problēma novērojama arī Latvijā.

Šī gada janvārī Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Egils Vidriķis pastāstīja, ka pandēmijas laikā aptuveni par 30% pieaudzis izsaukumu skaits sadzīves konfliktu gadījumā.

Īpaši trauksmains bija novembris un decembris: svētku un ar tiem sakritušās piespiedu izolācijas periodā daudzu ģimeņu sociālie kontakti izrādījās krasi ierobežoti, bet krīze noveda pie finansiālās un emocionālās spriedzes. Savukārt šī iemesla dēļ vērojams alkohola patēriņa pieaugums un nevērīga attieksme pret vecāku pienākumiem.

Pēc temata

Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
Vardarbībai patīk klusums: Čakša pastāstīja par pašizolācijas sekām
Kaimiņš pieskata kaimiņu: kā uzvarēt vardarbību mājās
Vardarbība, alkoholisms un lielāka vienlīdzība: psihiatrs stāsta par karantīnas sekām
Tagi:
bezdarbs, Latvija, pensionāri

Galvenie temati