11:44 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
68

Rīgas osta atsakās atzīt par Lielbritānijas precēm Ķīnā tapušus lietotus apģērbus un mēbeles.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik. Anglija jau ilgus gadus ir bijusi lielākais lietotu preču eksportētājs uz ES. Tagad Brexit dēļ ostā valsts ziemeļaustrumos krājas lietotu mantu kalns, stāsta The Guardian.

Janvāra sākumā kompānijas "ECS Textiles" eksports tika pārtraukts, ņemot vērā kavēkļus uz robežas, jukas ar dokumentiem un sapratnes trūkumu par tirdzniecības jaunajiem noteikumiem. Šī iemesla dēļ labdarības fondi ik nedēļu zaudē tūkstošiem mārciņu. Kompānijas "ECS Textiles" gada apgrozījums sasniedz 2 miljonus mārciņu, tai ir nodaļas visā Lielbritānijā. Firma savāc mantas no labdarības veikaliem un pārdod tās Eiropā, nopelnot tūkstošiem mārciņu nedēļā labdarības organizācijām, kas palīdz veterāniem, dzīvniekiem un valsts veselības aprūpes dienestam.

Agrāk "ECS Textiles" ik nedēļu pa jūru nosūtīja uz Latviju 20 tonnas smagu konteineru, pilnu ar lietotiem apģērbiem, rotaļlietām un mēbelēm tālākai pārdošanai Austrumeiropā. Tomēr pēc Brexit tas vairs nav iespējams. Viens konteiners iestrēdzis Rīgas ostā, kur par to aprēķina soda naudu un tarifus importam, kādi agrāk tika pielietoti kravām no Ķīnas.

"ECS Textiles" tirdzniecības menedžeris Džeimss Offisers paskaidroja, ka aizkavēšanās dēļ kompānijas noliktava ir pārpildīta ar ziedotiem priekšmetiem, ko nav iespējams nosūtīt. Piemēram, viens pats dzīvnieku aizsardzības fonds, kas parasti no lietoto mantu tirdzniecības saņēma 5 tūkstošus mārciņu nedēļā, saņēmis tikai vienu tūkstoti.

Runa ir par preču izcelsmes noteikumiem. Lielbritānijas preces ar ES tarifiem netiek apliktas, tomēr lielākā daļa "ECS Textiles" eksportēto preču ražotas Ķīnā, un Rīgas ostas administrācija draud piemērot tām 5,3% tarifu – tādēļ kompānija zaudēs peļņu un nevarēs strādāt.

Pēc "ECS Textiles" domām, lietoto preču šķirošanai veltītās pūles dāvā uzņēmumam tiesības dēvēt tās par britu precēm. Lai arī vietējā Tirdzniecības un rūpniecības kamera atbalstīja kompāniju, Lielbritānijas valdība nav palīdzējusi tai saņemt nepieciešamo preču izcelsmes sertifikātu.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

"Bomžu pilsēta": rīdziniekus šokē jaunais lietoto apģērbu veikals
Staigā te visādi, kurtkas par 300 eiro meklē: Rīgas centrā veikalā pazemo sirmgalvi
Ar ko Latvijas iedzīvotāji nodarbojas Internetā pandēmijas periodā
Tagi:
Latvija, Brexit, Lielbritānija

Galvenie temati