15:27 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
58

Kāds Latvijas iedzīvotājs šķīstošās kafijas etiķetē saskatīja krievu valodu, ar ko bija ļoti neapmierināts, jo šī kafija taču tika ražota Latvijā!

RĪGA, 1. februāris — Sputnik. Kārtējais cīnītājs par latvisku Latviju bija sašutis par krievu vārdiem uz Latvijā ražotās preces etiķetes, raksta Bb.lv.

"Bez tabu" Sūdzību dēlī Latvijas iedzīvotājs sūdzas par valodu daudzveidību uz šķīstošās kafijas iepakojuma, ko, šķiet, tagad arī var pieskaitīt pie nacionālajiem produktiem, jo kafija tika ražota Latvijā.

"Kāpēc uz Latvijā ražotas kafijas, kuru tirgo Latvijā, etiķetēs lieto krievu valodu?" vaicā vērīgs pilsonis.

Turklāt viņu aizvainoja Eiropas Savienības saīsinājums, ko uz etiķetes uzrakstīts kā EU, nevis latviski — ES.

Jāatzīmē, ka Latvijā nav aizliegts sniegt informāciju krievu valodā uz produktu iesaiņojumiem un etiķetēm. Galvenais, lai pirmām kārtām informācija tiktu sniegta latviešu valodā.

Un kā tad varētu būt citādi, ja gandrīz 40% valsts iedzīvotāju runā krieviski? Diez vai ražotāji gribētu paši sev atņemt tik lielu tirgus segmentu.

Komentāros zem sūdzības par kafiju lietotāji atgādināja sašutušam pilsonim, ka Latvijā dzīvo ne tikai latvieši. Bet uz preču iepakojumiem visā pasaulē ir sastopamas dažādās valodās – tā ir normāla prakse.

Atgādināja arī par to, ka kafiju ražo ne tikai latviešiem.

Arī sūdzības dēlis dabūjis pa mici. "Bez Tabu, jūsu tēmas pēdējā laikā ir saistītas ar rasismu un rasismam nav vietas demokrātiskā valstī. Kāpēc jums vēl atļauj publicēt vispār?" uzrakstīja viena no lietotājiem.

Pēc temata

Beidziet melot! Zaharova norāja Latvijas ārlietu ministru par "žurnālistu lietu"
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Vēlu visiem jaunajā gadā mazliet tapt par latviešiem
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda

Galvenie temati