03:20 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1970
  • RUB92.2336
Latvijā
Saņemt īso saiti
292

Amerikāņu medicīnas eksperts Sems Fazelijs rakstā Bloomberg atzina Krievijā izstrādātās vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Medicīnas eksperts un izdevuma Bloomberg reportieris Sems Fazelijs publicējis rakstu, kurā uzskaitīja Krievijas vakcīnas "Sputnik V" priekšrocības, stāsta radio Sputnik, atsaucoties uz publicēto rakstu.

Fazelijs konstatēja, ka vakcīna "Sputnik V" ierindojusies starp piecām līderēm pasaulē, ņemot vērā devu skaitu, par kuriem noslēgti iepriekšēja pasūtījuma līgumi.

Vienlaikus patlaban Krievijas izstrādātā vakcīna noslēgusi trešās fāzes klīniskos izmēģinājumus un visos trijos gadījumos efektivitātes līmenis pārsniedza 90%. Tāpat nav reģistrēts neviens smagas slimības gaitas gadījums izmēģinājumu laikā.

Tāpat amerikāņu eksperts atzīmēja, ka Krievija sadarbojas ar Lielbritānijas un Zviedrijas kompāniju AstraZeneca, plānots izstrādāt vakcīnas kombināciju Covid-19 profilaksei uz viena vakcīnas "Sputnik V" un vakcīnas AZD1222 elementa pamata. Pēc Fazelija domām, šie fakti dod pamatu pārliecībai, ka Krievijas vakcīna ir "spēcīgs kandidāts".

Atgādināsim, ka vakcīna "Sputnik V" bija pirmā reģistrētā vakcīna pasaulē koronavīrusa infekcijas profilaksei. Plaša brīvprātīgas vakcinācijas procedūra ar preparātu "Sputnik V" Krievijā sākās 2020. gada decembrī. Cita starpā speciālisti atzina, ka vakcīna ir droša arī cilvēkiem vecumā no 60 gadiem.

"Sputnik V" izstrādāta uz labi izpētītās cilvēka adenovīrusa vektora platformas bāzes, to radīja Gamaleja vārdā nosauktais centrs sadarbībā ar Krievijas Tiešo investīciju fondu.

Iepriekš Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors Aleksandrs Gincburgs pastāstīja, ka preparāts "Sputnik V" ir teicami pārbaudīts. Vakcinējušies jau vairāk nekā miljons Krievijas iedzīvotāju. Pie tam jaunas nevēlamas blaknes nav konstatētas.

Pēc temata

"Sputnik V" ir izcili efektīva senioriem
Vakcīna "Sputnik V" apliecinājusi savu efektivitāti. Kāpēc Rietumi apgalvo pretējo?
"Sputnik V" un AstraZeneca sāks kopīgu darbu pie Covid-19 vakcīnas
Serbijas IeM vadītājs un parlamenta spīkers vakcinējas ar "Sputnik V"
Tagi:
AstraZeneca, Bloomberg, vakcīna

Galvenie temati