09:08 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
29

Latvijas valdībā turpina apspriest nepieciešamību ieviest prasību Latvijā ieceļojošiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

RĪGA, 7. janvāris - Sputnik. Latvijā drīzumā var tikt ieviesta prasība ieceļojošiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Šī iniciatīva saņēmusi atbalstu valdībā, atlicis vien izlemt, kad tieši jābūt veiktam testam, informē Ārlietu ministrijas vadītājs Edgars Rinkēvičs Latvijas Radio ēterā.

Pēc ministra teiktā, negatīvo testu prasīs ne tikai tiem, kuri ierodas valstī ar aviotransportu, bet arī tiem, kas ieceļo pa jūru un pa sauszemi. Turklāt analīzes rezultāts neatceļ pašizolāciju, precizēja Rinkēvičs.

Jau 2. janvārī tika atsākta aviosatiksme ar Lielbritāniju, un cilvēkiem, kuri ierodas uz Latviju no miglainās Albionas, lidostā jāveic Covid-19 tests. To var nedarīt, ja ir dokuments, kas apliecina, ka persona jau ir pārslimojusi vai veikusi analīzi pēdējās 72 stundās.

Taujāts par to, vai ir vērts atļaut lidojumus no Anglijas, kur tika atklāts jauns Covid-19 paveids, ministrs atbildēja: aizliegumam nebūtu jēgas, jo lielākajai daļai Eiropas Savienības valstu satiksme ar Lielbritāniju nav aizliegta un Latvijā no Anglijas var nokļūt caur kādu citu valsti. Tādējādi pieprasīt negatīvu Covid-19 testu būtu efektīvāk.

"Mūsuprāt, tas būs efektīvāk. Latvijas gadījumā tas neatcels obligāto pašizolācijas prasību. Tomēr ekspertu ieskatā tas būs iedarbīgāk nekā censties aizliegt tiešos lidojumus, saprotot, ka cilvēki atradīs veidu, kā nonākt Latvijā," uzsvēra Rinkēvičs.

Pēc temata

Imunologs paskaidroja, kam vajadzētu vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem
Antarktīda vairs nav vienīgais kontinents bez Covid-19 gadījumiem
Covid-19 dēļ Latvijā sākas problēmas ar morgiem
Ķīnas Ārlietu ministrija pastāstīja par pandēmijas Covid-19 izcelsmi
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, koronavīruss

Galvenie temati