19:58 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
220

Lielbritānija vairs nav Eiropas Savienībā, tātad vairs neizdosies turp piezvanīt no Latvijas par to pašu naudu, kā agrāk? Vai tā patiešām ir?

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. No 1. janvāra uz Lielbritāniju vairs neattiecas noteikumi, kas dod iespēju zvanīt uz Eiropas Savienības valstīm par to pašu cenu, kā mājās. Tagad tarifu plāni ir atkarīgi no katra vietējā operatora līgumiem ar starptautiskajiem operatoriem, stāsta Latvijas Avīze.

Tele2 un Bite saglabā agrākos noteikumus

Piemēram, "Tele2 un "Bite" klientiem arī no 1. janvāra saglabājušies līdzšinējie noteikumi un zvanīt uz Lielbritāniju un Gibraltāru varēs tāpat kā līdz šim.

"Izvērtējot pašreizējos apstākļus, "Tele2" no 1. janvāra atstās spēkā līdzšinējos noteikumus. Proti, visi mūsu klienti, kuri lietos mobilos sakarus Lielbritānijā un Gibraltārā, to droši varēs darīt arī pēc 1. janvāra, nesatraucoties par papildu izmaksām," apsolīja "Tele2" komercdirektors Raivo Rosts.

Brexit
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nekādas izmaiņas nav sagaidāmas arī "Bite" klientiem. Uzņēmuma pārstāve Una Ahuna-Ozola piebilda, ka uzņēmums savlaicīgi informēs klientus par jebkādām izmaiņām, ja tādas tiks plānotas.

Būtiska izmaiņa ir saistīta ar mobilā interneta lietošanu Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs. Visiem "Tele2" mobilo sakaru lietotājiem ar bezlimita mobilā interneta pieslēgumu Latvijā, palielināsies ārvalstīs pieejamais mobilo datu apjoms.

Samazināsies 1 MB datu cena pēc tarifu plānā iekļautā bezmaksas datu apjoma iztērēšanas ārvalstīs.

"Šie ES kopējie noteikumi attiecas uz visiem mobilo sakaru operatoriem. Piemēram, "Tele2" klienti, kuriem ir standarta bezlimita tarifa plāna pieslēgums, EEZ valstīs varēs lietot par 2GB vairāk datu," norādīja Rosts.

LMT klientiem gaidāmas pārmaiņas

Savukārt izmaiņas gaidāmas "LMT" klientiem. Pašreizējo "LMT" tarifu plānu ietvaros ar Lielbritānijā dzīvojošajiem vairs nevarēs sazināties. Zvaniem un īsziņām no Latvijas uz Lielbritāniju un Gibraltāru tiks piemēroti 2. zonas tarifi – zvani 0,29 eiro/minūtē, bet īsziņas 0,08 eiro/gabalā.

"LMT" kartes lietotājiem zvani izmaksās 0,51 eiro/minūtē, bet īsziņas 0,06 eiro/gabalā. Atrodoties Lielbritānijā un Gibraltārā, telekomunikāciju pakalpojumiem tiks piemēroti tarifi un nosacījumi, kādi ir citās Eiropas valstīs ārpus EEZ.

Tāpat Lielbritānijā un Gibraltārā turpmāk vairs nebūs pieejams tarifu plānā vai interneta pakalpojumā iekļautais interneta apjoms. Turpmāk šajās valstīs būs pieejams "Internets ceļojumā Pasaule 1" – 1 GB 15 dienām par 12,99 eiro.

Toties par 60% izdevīgāki būs balss un īsziņu pakalpojumi Eiropas valstīs ārpus EEZ, kas ietvers arī Lielbritāniju un Gibraltāru. "LMT" kartes lietotājiem pakalpojumu izmaksas samazināsies līdz pat 68%.

Izmaiņas ietver izmaksas par zvaniem, zvanu saņemšanu un SMS uz Latviju un citām EEZ valstīm no "LMT" draudzīgajiem tīkliem. Šāds zvans maksās 0,59 eiro/minūtē, zvanu saņemšana – 0,35 eiro/minūtē, bet īsziņas – 0,12 eiro/gabalā.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

Arī latviešus sāk dzīt prom: pēc Brexit Lielbritānijā aktualizē valsts valodas jautājumu
Pēc Brexit Roterdamas Erasms pārvērtīsies par Alanu Tjūringu
Džonsons piekāpies: politologs novērtēja Lielbritānijas un ES Brexit vienošanās
Kredīti, braucieni, muita, mācību maksa: Latvijas ĀM pastāstīja par dzīvi pēc Brexit
Tagi:
Brexit, Latvija, Lielbritānija

Galvenie temati