21:45 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Divas nedēļas Latvijā netiks sniegta plānveida palīdzība stacionāros. Ambulatorie pakalpojumi tiks saglabāti.

RĪGA, 24. decembris — Sputnik. Uz divām nedēļām valstī tiks pārtraukta plānveida medicīniskā palīdzība stacionāros, pēc valdības un Krīzes pārvaldes padomes sēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele, vēstīja Тvnet.lv.

Lēmums pieņemts, ņemot vērā to, ka patlaban stacionāros ārstējas aptuveni tūkstotis Covid-19 pacientu, kam vajadzīga neatliekama palīdzība.

Iepriekš vairākas slimnīcas jau ziņoja, ka atceļ vai ierobežo plānveida operācijas.

Pagaidām lemts saglabāt ambulatoros pakalpojumus, kas pavasarī epidēmijas ietvaros tika pārtraukti.

Iepriekš vēstīts, ka vakar Latvijā reģistrēti 1004 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, hospitalizēti 153 Covid-19 pacienti. Stacionāros ārstējas 998 cilvēki ar šo diagnozi, 50 cilvēkiem slimības gaita ir smaga.

Iepriekš Neatlikamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule atzina, ka koronavīrusa infekcijas gadījumu skaita pieauguma fonā neviens pacients Latvijā vairs nevar būt pārliecināts, ka visu nepieciešamo palīdzību saņems savlaicīgi.

Decembra sākumā Latvijas veselības aprūpes sistēmā tika izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Cita starpā tas nozīmē, ka Covid-19 pacientus tagad ārstē ne tikai lielajās reģionālajās slimnīcās, bet arī nelielās slimnīcās. Vietas un personāls Covid-19 pacientu ārstēšanai sameklē, slēdzot citas nodaļas. Slimniekus ves uz attālākām slimnīcām, un NMPD vairs neierodas pie tiem, kam izsaukums nav neatliekams.

Pēc temata

"Nespēlēsim krievu ruleti": ārsts pastāstīja, ko nogādā slimnīcā smagā stāvoklī
Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu
Cipule: nesauciet "ātros" iesnu gadījumā
"Bezizeja un izmisums": NMPD atteicies vest pensionāru uz slimnīcu
Tagi:
Ilze Viņķele, koronavīruss

Galvenie temati