06:43 27 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Psihologi atzīmē, ka krīze, kas veidojusies Latvijā koronavīrusa pandēmijas rezultātā, negatīvi ietekmē iedzīvotāju emocionālo stāvokli – cilvēki ne tikai vairāk pārdzīvo par nākotni, bet arī biežāk strīdas ar tuviniekiem.

RĪGA, 7. decembris - Sputnik. Šī gada oktobrī organizētā iedzīvotāju aptauja liecina: 13% respondentu atzīmēja, ka šoruden sākuši biežāk strīdēties ar tuviniekiem. Pavasarī šis rādītājs bija par 7% mazāks, stāsta Mixnews.lv.

"BENU Aptiekas stresa termometra" aptauja, kas veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju Gemius, piedalījās 2779 cilvēki.

Aptaujas autori paskaidroja, ka Covid-19 ietekmējis ne tikai finansiālo krīzi un smagi skāris veselības aprūpi, bet arī nopietni iespaidojis iedzīvotāju psiholoģisko stāvokli.

No 13% respondentu, kuri atzīmēja, ka sākuši biežāk strīdēties ar tuviniekiem, 3% uzsvēra, ka tas notiek daudz biežāk nekā pavasarī, bet 10% teica, ka strīdi notiek mazliet biežāk nekā agrāk.

Liela daļa aptaujas dalībnieku (78%) uzskata, ka viņu attiecības ar tuviniekiem nav mainījušās, 5% pat atzīmēja, ka strīdi iekaist retāk. Vēl 4% respondentu nevarēja sniegt precīzu atbildi.

Pēc temata

"Nelietība": publicists sašutis par aizliegumu pārdot saimniecības preces brīvdienās
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
Mokas skolotājiem un vecākiem, plaisa sabiedrībā: skolu direktori par jaunajām prasībām
Jaunais gads Latvijā tiek atcelts: veselības ministre pateica, ka svinību nebūs
Tagi:
aptauja, ģimene, Latvija, koronavīruss

Galvenie temati