01:08 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
46

Latvijā izstrādāts detalizēts pakāpenisks iedzīvotāju brīvprātīgās vakcinācijas plāns pret Covid-19.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Veselības ministrija izstrādājusi vakcinācijas plānu pret Covid-19 un šodien prezentēs to valdībai, vēsta Jauns.lv.

Spriežot pēc premjerministra Krišjāņa Kariņa pārrunām ar Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja ekspertiem pagājušajā nedēļā, plānam ir jāietver visi posmi – no vakcīnas iepirkšanas un transportēšanas līdz iedzīvotāju vakcinēšanai un turpmākajam monitoringam.

Iepriekš intervijā aģentūrai LETA veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka tā būs "bezprecedenta apmēra, lieluma un arī ātruma vakcinēšanas reize". Situācijā ar ārstiem var tikt izmantots vakcinācijas algoritms pret gripu, kad mediķi tiek vakcinēti darbavietās.

"Mums ir pieredze par valsts apmaksāto vakcinācijas programmu īstenošanu caur ģimenes ārstiem, kas ir pietiekami laba," iepriekš pauda ministre.

Viņa uzsvēra arī to, ka vakcinēšana būs brīvprātīga.

Kāda tieši vakcīna tiks Latvijai, pagaidām nav skaidrs – Eiropas Savienība noslēgusi vienošanās ar farmaceitiskajām kompānijām AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, BioNTech-Pfizer, CureVac un Moderna.

Ir zināms vienīgi tas, ka Krievijas vakcīna Sputnik V pie Latvijas iedzīvotājiem nenonāks – Eiropas Komisija neatļāva tās izmantošanu ES valstīs, izņemot Ungāriju.

Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū no 18 līdz 60 gadiem parādīja, ka vairums Latvijas iedzīvotāju negribētu vakcinēties, par ja to varētu izdarīt jau šobrīd.

Par nevēlēšanos vakcinēties pret Covid-19 paziņoja 44% aptaujāto, tostarp 26% atbildēja viennozīmīgi, savukārt 18% drīzāk nevakcinētos. Tikai 38% Latvijas iedzīvotāju paziņoja, ka vēlētos vakcinēties pret koronavīrusu, no tiem 14% ir pilnībā par to pārliecināti, vēl 24% drīzāk vakcinētos.

Pēc temata

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
Rietumu vakcīnu pret Covid-19 ražotāji nosauca cenas: Krievijas Sputnik V būs lētāka
Ungārijai drīkst, pārējiem – nē: Brisele paziņoja lēmumu par vakcīnu Sputnik V
Eiropas Komisija apstiprinājusi līgumu par vakcīnas iepirkumu ES dalībvalstu vārdā
Tagi:
Latvija, Veselības ministrija, vakcīna

Galvenie temati