13:58 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
249

Sakarā ar Covid-19 izplatību kopš marta vidus ar Ministru kabineta lēmumu pasažieru pārvadājumi ir atcelti, un pagaidām nav zināms, kad atjaunosies pasažieru pārvadājumi uz Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu.

RĪGA, 28. novembris — Sputnik. Avīze "Segodņa" žurnālistiskā pētījumā noskaidrojusi pasažieru vilcienu likteni, kuri savieno Rīgu ar Maskavu un Sanktpēterburgu.

Lasītājs redakcijai pastāstīja, ka starptautiskie vilcieni Rīga-Maskava un Rīga-Sanktpēterburga, kas kursēja līdz šī gada 14. martam, tiek slēgti uz visiem laikiem. Pavadoņus plānots atlaist no darba, bet vagonus – svītrot no bilances.

Avīze lūdza skaidrojumu uzņēmumam "Latvijas dzelzceļš".

"Latvijas dzelzceļš" preses sekretāre Ella Pētermane paskaidroja, ka sakarā ar Covid-19 izplatību kopš marta vidus ar Ministru kabineta lēmumu pasažieru pārvadājumi ir atcelti,  un pagaidām nav zināms, kad atjaunosies pasažieru pārvadājumi uz Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu.

Pārvadājumus uz Krieviju nodrošina uzņēmums "L-Ekspresis", tas nav "Latvijas dzelzceļa" uzņēmums.

Uz avīzes "Segodņa" rakstisko jautājumu "L-Ekspresis" pārstāvis Igors Vasiļjevs atbildēja, ka vilciena Nr. 2/1 Rīga — Maskava/Sanktpēterburga operators ir kompānija "LDz Cargo", bet "L–Ekspresis" organizē regulārus pasažieru pārvadājumus ar vilcienu Nr. 2/1 Rīga — Maskava/Sanktpēterburga uz līguma pamata pēc "LDz Cargo" pasūtījuma.

Tā kā starptautiskie pārvadājumi ir atcelti no 17. marta, līguma darbība apturēta sakarā ar nepārvaramas varas apstākļiem. Pēc ierobežojumu atcelšanas "L-Ekspresis" turpinās pildīt līgumsaistības un nodrošinās dzelzceļa pasažieru pārvadājumu pakalpojumus "LDz Cargo" pieprasītajā apjomā.

Pēc temata

Lux Express vēlas izveidot "Baltijas burbuli" ar Sanktpēterburgu
Kad atjaunosies pasažieru plūsma: Rīgas lidosta sniedz prognozes
Eksperts: aviācijas atjaunošana Latvijā ilgs gadiem
Izpeldēsim vai nē: kas notiks ar Latviju pēc otrā Covid-19 viļņa
Tagi:
Pasažieru vilciens, pasažieru pārvadājumi

Galvenie temati