01:53 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
14

Grozījumu mērķis – PVN piemērošanas vienkāršošana, administratīvā sloga mazināšana un nodokļa piemērošanas interpretācijas iespēju novēršana.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Otrdien, 24. novembrī, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus par pievienotās vērtības nodokli (PVN), raksta Mixnews.lv. Saskaņā ar grozījumiem, vienkāršota nodokļa piemērošana un samazināta PVN saglabāšana 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem saglabāsies vēl uz 3 gadiem.

Iepriekš Finanšu ministrijā paziņoja, ka grozījumu mērķis ir PVN piemērošanas vienkāršošana, administratīvā sloga mazināšana un nodokļa piemērošanas interpretācijas iespēju novēršana.

Tāpat grozījumi paredz līdz 2023. gada 31. decembrim saglabāt samazināto PVN likmi 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, lai stimulētu dārzkopības un dārzeņu audzēšanas attīstību, mazinātu ēnu ekonomiku, palielinātu legālo apgrozījumu šajā tirgus sektorā un veicinātu augļu un dārzeņu lietošanas uzturā izaugsmi.

Grozījumi ir daļa no 2021. gada valsts budžeta projekta pavadošo likumprojektu paketes.

Šī gada septembrī bija ziņots, ka Ministru kabinets vienojās par atvieglotā nodokļu piemērošanas režīma Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un augļiem vēl uz 3 gadiem, līdz 2023. gada beigām – tiem tiks piemērota pazemināta PVN likme 5% apmērā.

Nodokļa likmi vietējiem augļiem un dārzeņiem samazināja pirms 3 gadiem, lai palīdzētu vietējo zemnieku saimniecību attīstībai un samazinātu ēnu ekonomiku. Zemkopības ministrijas pārstāvis Jānis Eglītis pastāstīja, ka pa šo laiku nozares uzņēmumi nodokļos samaksāja par 15 miljoniem eiro vairāk.

Pēc temata

Rīdzinieki paliks bez apkures? Iedzīvotājiem var likt apmaksāt kaimiņu parādus
Iedzīvotājus aicina pasargāt dārzeņus un augļus no sadārdzinājuma
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: mikrouzņēmumu īpašniekiem jāpadomā par nākotni
Saeimas komisija neatbalstīja PVN samazināšanu pienam, maizei un gaļai
Tagi:
nodokļi, Saeima

Galvenie temati