02:08 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Galvenie valsts svētki – Latvijas Republikas proklamēšanas diena – šogad aizritēs klusi koronavīrusa pandēmijas dēļ. Neliels skaits iedzīvotāju tomēr iecerējuši tos nosvinēt.

RĪGA, 18. novembris — Sputnik. Pandēmijas apstākļos Latvijas Republikas proklamēšanas diena tiks atzīmēta ļoti pieticīga: svētku pasākumi ir atcelti, tāpat kā parāde – pirmo reizi kopš neatkarības pasludināšanas, turklāt premjerministrs uzstājīgi lūdza atturēties no ciemošanās.

Tiesa, lielākā daļa iedzīvotāju tāpat neplānoja svinēt 18. novembri.

Kantar TNS aptauja internetā starp iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem parādīja, ka tikai trešā daļa respondentu (36%) plāno atzīmēt Latvijas Neatkarības dienu.

12% viņu vidū svētkus svinēs noteikti, vēl 24% drīzāk plāno svinēt 18. novembri.

Sputnik / Sergey Melkonov

Lielākā daļa iedzīvotāju – 53% - neplāno atzīmēt Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, 23% viņu vidū noteikti par to pārliecināti, bet 30% drīzāk domā, ka neko nesvinēs.

Katrs desmitais respondents nevarēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Saskaņā ar tradīciju, Neatkarības proklamēšanas diena tradicionāli noslēdz Patriotisma nedēļu, kas sākas Lāčplēša dienā, 11. novembrī. Lāčplēša dienā svētku pasākumi bija atcelti, tomēr daudzi, tostarp arī valsts augstākās amatpersonas, individuāli pagodināja Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu.

Pēc temata

Audzināt Latvijai lojālos: skolās plānos ieviest valsts aizsardzības mācību
Lāčplēša diena varētu kļūt par brīvdienu
Latvijas armijas diena: gadsimta mīts un skarbā realitāte
Policija lūdz rīdziniekus Lāčplēša dienā palikt mājās
Tagi:
Latvija, koronavīruss

Galvenie temati