00:05 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Gada laikā par referenduma iniciēšanu Saeimas atlaišanas jautājumam parakstījās 54 tūkstoši cilvēku, taču bija jāsavāc vairāk nekā 150 tūkstošus parakstu.

RĪGA, 16. novembris – Sputnik. Parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu noslēdzās 14. novembrī, nepieciešamo balsu skaitu savākt neizdevās, vēsta BB.lv.

Saskaņā ar Centrālās velēšanu komisijas datiem, gada laikā par referenduma iniciēšanu Saeimas atlaišanas jautājumā parakstījās 54 392 cilvēki, no tiem elektroniskā veidā – 54 254 cilvēki. Taču parlamenta atlaišanas referenduma iniciēšanai bija nepieciešami 154 865 paraksti.

Parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu sākās 2019. gada 15. novembrī, dienu pēc 2020. gada budžeta pieņemšanas, kas izraisīja skarbu kritiku un masveida protestus. Nepilnu trīs dienu laikā petīciju atbalstīja 20 tūkstoši cilvēku, taču drīzumā aktivitāte nokrita.

Šī gada oktobrī par parakstu vākšanu petīcijai atcerējās bijusī Saeimas deputāte Linda Liepiņa un aicināja pilsoņus aktīvāk parakstīt šo petīciju.

Pašlaik Saeimas opozīcija piedāvā samazināt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma sarīkošanas iniciatīvām.

Atgādināsim, ka līdz 2014. gadam likumprojekta iesniegšanai balsojumam referendumā gada laikā bija jāsavāc vien 10 tūkstoši notariāli apstiprinātu Latvijas pilsoņu parakstu.

Pēc temata

Latvijā komunisti ir pie varas? Sadusmotie iedzīvotāji nolamāja kārtējo nodokļu reformu
Kā kārtīgi oktobrēni: Lembergs par valdību un ES dubultajiem standartiem krīzes laikā
Latvijā vajā Saeimas deputātu Dombravu: viņš stāsta par desmitiem izskanējušu draudu
Deputāts Gobzems atzīts par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumā
Tagi:
Saeima

Galvenie temati