00:36 05 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2034
  • RUB88.6563
Latvijā
Saņemt īso saiti
71

Ar valdības lēmumiem neapmierināto iedzīvotāju viedokli spiesti uzklausīt veikalu apsardzes darbinieki – viņi ik dienas saskaras ar augošu agresiju.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Covid-19 rezultātā ieviesto ierobežojumu radīto neapmierinātību iedzīvotāji izgāž pār veikalu apsargiem. Viņiem cilvēki stāsta, ko domā par maskām, cik grūti tajās elpot un kāda joda pēc valdība vispār to visu izdomājusi, vēsta BВ.lv.

Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks pastāstīja, ka sabiedrībā aug agresijas līmenis, jo cilvēki ir morāli noguruši un zaudējuši orientierus. Tagad viņi izgāž dusmas pār apsargiem veikalos, kuru uzdevums cita starpā ir kontrolēt masku režīma ievērošanu.

Ar apsardzes darbiniekiem visbiežāk sākas asas diskusijas par nepieciešamību nēsāt maskas un pie viena – arī par to, vai valdībai vajadzēja pieņemt ierobežojumus, kuru mērķis ir apturēt vīrusa izplatību.

Vērzemnieks konstatēja, ka apsardzes darbiniekiem ir grūti izturēt pastāvīgo spiedienu, tāpēc lūdza cilvēkus būt saprotošiem un ievērot valdības noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Slimnīcās ir nemierīgi

Iepriekš arī pacienti un slimnīcu apmeklētāji tika lūgti izturēties iecietīgi un lojāli – arī veselības aprūpes iestādes cieš no ierobežojumiem. Cita starpā pacientu tuviniekiem ir aizliegts nest viņiem produktus, ierobežots apmeklējumu laiks, par apmeklējumiem jāvienojas ar pacienta ārstējošo ārstu. Mediķis nodos atļauju apsardzei, un tikai pēc tam būs iespējams apciemot slimnieku.

Pārsvarā tuviniekus ielaiž pie pacientiem smagā vai kritiskā stāvoklī. Vizītes laikā apmeklētājam jāvalkā aizsargmaska. Pacientam ļauts nodot tikai personiskos piederumus, bez kuriem ir grūti iztikt: brilles, telefonus, planšetes, uzlādes iekārtas.

Ārsti mēģina skaidrot, ka tādi pasākumi sperti pacientu un viņu apmeklētāju drošības dēļ, tomēr cilvēki ir aizkaitināti un bieži vien neko negrib ne dzirdēt.

Onkoloģijas centrā Rīgā nonāca tiktāl, ka apmeklētājs izvilcis ieroci. Vīrieti neielaida slimnīcā, viņš centās ielauzties, pēkšņi izvilka pistoli un sāka draudēt personālam. Par laimi, apsargs laikus piesteidzās un neitralizēja pārkāpēju.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Ilga Namniece iepriekš aicināja apmeklētājus būt pacietīgiem un saprotošiem: ja koronavīrusa dēļ tiks ieviesta karantīna kaut vienā no lielajām slimnīcām, sekas varētu būt katastrofālas.

Pēc temata

Iedzīvotāji pieprasa bezmaksas maskas
Staķis: tie, kas nevar atļauties nopirkt sejas maskas, saņems tās par brīvu
Divās Latvijas pilsētās sejas maskas mazturīgajiem izsniegs bez maksas
Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus
Tagi:
agresija, Latvija, veikals

Galvenie temati