20:05 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Saeima atzinusi par vainīgu ētikas pārkāpumā deputātu Aldi Gobzemu un pat izdomājusi viņam sodu, tomēr Gobzems nolēmis atmaksāt.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Saeimas deputāti beidzot atrisinājuši svarīgu jautājumu – kā sodīt kolēģi, "koviddisidentu" Aldi Gobzemu, kurš publiski ieteicis nenēsāt maskas un ilustrējis savu aicinājumu ar personīgu piemēru, vēsta BВ.lv.

Turklāt neatkarīgais deputāts asi kritizējis valdības soļus Covid-19 pandēmijas kontekstā – bieži viņš tos uzskata par absurdiem, pārsvarā ieviestiem ar mērķi iebiedēt iedzīvotājus, nevis efektīvi ierobežot infekcijas izplatību un atbalstīt ekonomiku šajā sarežģītajā periodā.

Galu galā oktobra beigās deputātu uzaicināja apmeklēt Ētikas komisijas sēdi, kas ierosināja lietu pret Gobzemu, jo deputāts, iespējams pārkāpis ētiku, aicinot nepildīt valstī pieņemtos likumus.

Politiskajās aprindās tika aktīvi apspriests jautājums, vai aicinājumu neizmantot aizsargmaksas var uzskatīt par likumpārkāpumu. Vēl vairāk, vai iespējams tādus aicinājumus uzskatīt par huligānismu un piespriest atbilstošu sodu tiem, kuri izplata tamlīdzīgu viedokli.

Rezultātā lielākā daļa Saeimas Mandātu un ētikas komisijas locekļu atzina Gobzemu par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumā. Neatkarīgajam deputātam izteikta rakstiska piezīme.

Tāpat kā iepriekš, Gobzems paziņoja, ka parādā nepaliks. Viņš apņēmies tuvākajā laikā iesniegt minētajā komisijā iesniegumu par viņa kolēģu, citu deputātu pieļautajiem pārkāpumiem.

Cita starpā, par Saeimas lēmumu atteikties atcelt obligātās iepirkuma komponentes aprēķina mehānismu līdz 2019. gada 31. martam (šis uzcenojums elektroenerģijas rēķinos būtiski palielina elektrības cenas patērētājiem). Viņš pārmet kolēģiem to, ka jau vairākus gadus Saeima atsakās izpidīt likumā paredzēto prasību par algu palielināšanu veselības aprūpes nozares darbiniekiem.

Un vēl viena interesanta detaļa – izrādās, skarbie apsūdzētāji paši var pārkāpt noteikumus. Gobzems apliecināja, ka pieķēris partijas "Attīstībai/Par!" deputātus, sēžam plecu pie pleca bez maskām, kad bija izslēgta kamera. Tiklīdz kamera atsāka darbu, viņi maskas uzlikuši, apgalvoja Gobzems un norādīja, ka apstiprinās informāciju ar atbilstošiem fotomateriāliem.

Pēc temata

Iedzīvotāji pieprasa bezmaksas maskas
Bez maskas veikalā neielaist: ko Latvijas iedzīvotāji domā par režīma pastiprināšanu
Divās Latvijas pilsētās sejas maskas mazturīgajiem izsniegs bez maksas
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Tagi:
maska, Saeima, Aldis Gobzems

Galvenie temati