14:46 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1970
  • RUB92.2336
Latvijā
Saņemt īso saiti
96

Veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka Latvija nepārbaudīs Krievijas izstrādāto vakcīnu "Sputnik V", jo jau esot iemaksājusi Eiropas Savienības kopējā kasē naudu par citu preparātu.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele krievvalodīgā telekanāla LTV7 programmā "Punkti uz i" pastāstīja par vakcināciju pret koronavīrusu valstī un to, kāpēc valstī nav plānots testēt Krievijā izstrādāto vakcīnu "Sputnik V".

Viņķele paskaidroja, ka Latvija jau noslēgusi vienošanos par vakcīnas kopīgu iepirkumu ES un izdarījusi pirmās iemaksas. Ministre norādīja, ka līgumi noslēgti ar 8 iespējamiem vakcīnas piegādātājiem. Sākti jau dažu preparātu klīniskie izmēģinājumi.

Pie tam Viņķele apgalvoja, ka Latvijā jau gaida iedzīvotāju pretestību vakcinācijai, tomēr neviens netiks piespiests vakcinēties.

Tagad, atzīmēja ministre, ir svarīgi saprast, kāpēc cilvēki bīstas no vakcīnas, un meklēt pieeju, atbilstoši saņemtajām ziņām.

Atgādināsim, ka Krievija, Apvienotie Arābu Emirāti, Baltkrievija un Venecuēla jau īsteno pasaulē pirmās koronavīrusa vakcīnas "Sputnik V" izmēģinajumu trešo fāzi. Saūda Arābija un Filipīnas, kā arī Indija un Brazīlija plāno pievienoties izmēģinājumiem.

Vai būs totāla karantīna

Tāpat politiķe atklāja, kādos apstākļos valstī iespējama totāla karantīna: valdība ņems vērā virkni kritēriju – inficēto skaitu, apstiprinošo testu daļu, brīvo vietu skaitu slimnīcās utt.

Viņa apliecināja, ka vispārēja slēgšana Latvijā netiek izvērtēta, taču ir kritēriji, kuru apstākļos tāds lēmums tomēr ir iespējams. Pirmkārt, tas ir jauno inficēšanās gadījumu skaits, kumulatīvais rādītājs divu nedēļu laikā. Otrkārt, koronavīrusa testu apstiprinošo rezultātu daļa un kopējais testu apjoms. Treškārt, vietu skaits slimnīcās un smagi slimo pacientu skaits.

Pēc temata

"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Dienā pietiks ar 4000: Latvijā pārstās veikt Covid-19 testu visiem gribētājiem
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku
Tagi:
Ilze Viņķele, vakcīna, Latvija, Eiropas Savienība

Galvenie temati