13:34 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

Madonas novadā lācis saplosīja zirga kumeļu, kas kļuva par netiešu dzīvnieka īpašnieka nāves cēloni.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Incidents, kuru apstiprināja veterinārārsts Gatis Krūmiņš un nosauca par Latvijā nebijušu, notika Madonas novadā, vēsta Mixnews.lv.

Lācis saplosīja kumeļu. Zirga saimnieks, kuram bija problēmas ar sirdi, pārdzīvojumu sakarā ar šo incidentu dēļ nomira.

Veterinārārsts Gatis Krūmiņš, kurš apstiprināja, ka šāda situācija patiešām notikusi, paziņoja, ka šis gadījums ir visnotaļ dīvains. Jo, pēc viņa teiktā, dabā vieni dzīvnieki nenogalina citus vienkārši tāpat. Tas notiek tikai tad, kad dzīvnieks ir badā. Prieka pēc dzīvnieki nenogalina.

Latvijā arvien biežāk sāk parādīties ziņas par nejauši sastaptiem lāčiem. Aculiecinieki pat pagūst nofotografēt pekaiņus vai nofilmēt video.

Tiesa, ir arī nepatīkami atgadījumi. Augustā tika ziņots, ka lācis Alūksnes novadā ne vien izdemolēja dravas, bet arī uzbruka govij kādā no saimniecībām.

Saimnieki stāstīja, ka no rīta aplokā, kur tiek turēti lopi, atklāja paralizētu govi, kurai uz ādas bija nagu pēdas, kas uzskatāmi liecināja par lāča uzbrukumu.

Tā bija pati lielākā govs, un viņa vēl bija dzīva. Taču viņai vairs nebija iespējams palīdzēt. Paralizēto dzīvnieku nācās nokaut.

Jau toreiz fermeri pasūdzējās, ka nekādus pasākumus pret lāci nedrīkst veikt, jo šie dzīvnieki Latvijā ir apsargājami. Lāčus medīt nedrīkst, jo viņi atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes uzraudzībā.

Pēc temata

Tik tuvu Rīgai! Lācis klīst pa mežiem 50 kilometru attālumā no galvaspilsētas
Viņi ne no kā nebaidās: Valkas rajonā sēņotāji satika divus lācēnus
Latvijas mežos jau dzīvo līdz 70 lāči, taču sēņotāji bez bailēm dodas "klusajās medībās"
Tagi:
lācis

Galvenie temati