18:56 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
58

Par jauno Valsts policijas vadītāju ieceltais Armands Ruks uzskata, ka viņa pārziņā nonākušajai iestādei ir jāatstāj daļa savu līdzšinējo funkciju un jāķeras klāt svarīgākām lietām.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrdien, 13. oktobrī, valdība apstiprināja Valsts policijas priekšnieka amatā Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku.

Trešdien, 14. oktobrī, Ruks uzstājās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas apkarošanas komisijas sēdē, kurā pastāstīja par savu viņam uzticētās iestādes nākotnes redzējumu, vēsta Mixnews.lv.

Ruks paziņoja, ka Valsts policija varētu deleģēt daļu savu funkciju privātām kompānijām un pašvaldības policijai.

Piemēram, privātās rokās varētu nodot speciālo objektu apsardzi, piemēram, vēstniecības. Ruks atzīmēja, ka šāda sistēma darbojas Zviedrijā.

Turklāt pārkāpumu noformēšanas funkcija var tikt nodota pašvaldības policijas rokās. Pašlaik pašvaldības policija tikai konstatē pašu pārkāpuma faktu, savukārt turpmāko darbību veikšanai tiek izsaukta Valsts policija.

Pēc Ruka domām, ja Valsts policija deleģēs šīs funkcijas, tas atbrīvos kadrus, kuri spēs nodarboties ar svarīgākām lietām.

Atgādināsim, ka Ruka kandidatūru izvirzīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Viņš atzīmēja, ka sagaida no Ruka darbības Valsts policijas modernizāciju, personāla atlases uzlabošanu un iekšējo risku samazināšanu, ieskaitot korupcijas risku. Tāpat Ģirģens sagaida, ka jaunais Valsts policijas priekšnieks strādās pie tā, lai uzlabotu Valsts policijas darbinieku atalgojumu.

Arī premjerministrs Krišjānis Kariņš ir gandarīts ar piedāvāto kandidatūru.

Pēc temata

Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību
Par jauno Valsts policijas vadītāju var kļūt Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks
Policija nerīkos reidus, lai "izķertu" cilvēkus bez sejas aizsargmaskām
Tagi:
Latvijas policija

Galvenie temati