18:34 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Pat premjerministrs ir sašutis par Satiksmes ministrijas piedāvāto lietoto automašīnu reģistrācijas nodokli.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Premjerministrs Krišjānis Kariņš uzdevis Satiksmes ministrijai pārskatīt ierosinājumu par lietotu automašīnu nodokli, vēsta Tvnet.

Resors plānoja ieviest valstī nodokli vieglo automašīnu reģistrācijai, kuru vecums pārsniedz 5 gadus, lai novērstu apkārtējai videi nedraudzīgu vieglo automašīnu ievešanu un reģistrāciju.

Šī ziņa izraisīja vispārēju sašutumu, Daugavpils pilsētas domes deputāts Mihails Lavrenovs pat aicināa Latgales iedzīvotājus ņemt dakšas rokās. Autoparka vidējais vecums Latvijā – 13 gadi.

Ceturtdien Kariņš koalīcijas partiju sapulcē ierosināja apspriest minētos grozījumus. Viņš norādīja, ka Satiksmes ministrijai kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Finanšu ministriju vajadzēs mainīt ierosināto nodokli un piedāvāt jaunu risinājumu.

​"Jābūt stimulējošam mehānismam ar ilgtermiņa ieguvumu videi un sabiedrībai. Esošais piedāvājums to nenodrošina," Kariņš uzrakstīja savā lapā Twitter.

Satiksmes ministrijā paskaidroja, ka grozījumu mērķis ir sabalansēt transporta līdzekļu ekspluatācijas nodokļa likmes vieglajām un kravas automašīnām ar maksimālo masu līdz 3500 kg un aprēķina kārtību, kā arī noteikt autobusu un kravas automašīnu ekspluatācijas nodokļa aprēķina kārtību atbilstoši dzinēja izmešu līmenim.

Pēc temata

Latvijas valsts ceļus vēlas nodot privātuzņēmumu rokās
Latvijā parādījies pirmais autoceļš ar atļauto braukšanas ātrumu 110 kilometri stundā
CSDD: tehniskās apskates nodošana privātās rokās uzskrūvēs pakalpojuma cenas
Latvijā samazinās atļauto autotransporta braukšanas ātrumu
Tagi:
Krišjānis Kariņš, nodokļi

Galvenie temati