11:56 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
43

No 7. oktobra, kad sabiedriskajā transportā kļūst obligāta sejas masku lietošana, pasažierus, kuri neievēro šo prasību, varēs izsēdināt.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Sabiedriskā transporta kontrolieri, konduktori un autobusu vadītāji būs tiesīgi izsēdināt no sabiedriskā transporta un neielaist pasažierus bez sejas maksas, nolēma Latvijas valdība, vēsta Mixnews.

Saskaņā ar valdības lēmumu, no 7. oktobra atkal ir jāaizsedz mute un deguns sabiedriskajā transportā. Bērni līdz 13 gadu vecumam maskas drīkst nelietot. Šis drošības pasākums tiek ieviests uz vienu mēnesi – līdz 6. novembrim.

Tāpat Ministru kabinets atbalstīja grozījumus sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas noteikumos, kurus sagatavoja Satiksmes ministrija, saskaņā ar kuriem, pasažierus, kuri atrodas sabiedriskajā transportā bez sejas maskām, būs atļauts izsēdināt.

Kontrolieris vai konduktors piedāvās pasažierim-pārkāpējam brīvprātīgi pamest transportlīdzekli nākamajā pieturā, savukārt vadītājs būs tiesīgs neielaist tos, kas neievēro epidemioloģiskās drošības normas.

Jau šobrīd noteikumi paredz, ka bērnus līdz 15 gadu vecumam no transporta drīkst izsēdināt tikai, lai nogādātu tuvākajā policijas iecirknī. Šī norma tiks piemērota arī pret bērniem, kuri atradīsies sabiedriskajā transportā bez sejas maskas.

Mērs Mārtiņš Staķis paziņoja, ka Rīgā sejas masku lietošanu sabiedriskajā transportā kontrolēs pašvaldības policija.

Galvaspilsētas pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka sejas masku vietā nav atļauts izmantot lakatu vai šalli, kā tas bija pavasarī, jo tas tika atzīts par maz efektīvu.

Tāpat Rīgas sadarbības teritorijas pilsoņu aizsardzības komisijas sēdē tika apspriests masku iepirkšanas jautājums. Pēc Staķa sacītā, nākotnē, visticamāk, būs nepieciešama valsts palīdzība, lai nodrošinātu aizsarglīdzekļus tiem, kas nevar atļauties patstāvīgi iegādāties nepieciešamo daudzumu.

Staķis paziņoja, ka pašvaldība informēs cilvēkus par nepieciešamību lietot sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā. Brīdinājumi parādīsies sabiedriskā transporta informācijas ekrānos, uz durvīm, kā arī uz pieturām.

Pēc temata

Latvijā samazināts pašizolācijas termiņš ar Covid-19 inficēto kontaktpersonām
Pēc mums kaut ūdens plūdi: Covid-19 mudina cilvēkus nostāties uz noziegumu ceļa
Latvijas iedzīvotāji baidās iet pie ģimenes ārstiem Covid-19 uzliesmojuma dēļ
Ušakovs izteica prognozi Latvijai Covid-19 pandēmijas kontekstā
Tagi:
Mārtiņš Staķis, koronavīruss

Galvenie temati