14:53 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

VID plāno pilnībā pāriet pie saziņas ar nodokļu maksātājiem elektroniskā formātā jau 2022. gadā, bet tikmēr nodarbosies ar izglītojošiem pasākumiem, lai sagatavotu iedzīvotājus jaunajai kārtībai.

RĪGA, 17. septembris – Sputnik. Saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" grozījumiem, kurus atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu lietu komisija, visa nodokļu maksātāju saziņa ar Valsts ieņēmumu dienestu pāries elektroniskā formātā, raksta Press.lv. Papīra iesniegumi vairs netiks pieņemti.

Visi iesniegumi ar lūgumiem, sūdzībām, jautājumiem vai piedāvājumiem, tiks pieņemti ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) starpniecību. Šī jaunā kārtība skars arī gada ienākumu deklarāciju iesniegšanu.

Grozījumus paredzēts izskatīt Saeimas galīgajā lasījumā. Plānots, ka jaunie grozījumi stāsies spēkā no 2022. gada janvāra, kas ir par vienu gadu vēlāk, nekā iepriekš plānots. Komisija vēsta, ka papildu gads ir nepieciešams, lai iedzīvotāji pierastu un izpētītu darbošanos EDS. Kā arī pašam ieņēmumu dienestam ir nepieciešams papildu gads, lai organizētu iedzīvotāju apmācības un viņu sagatavošanu elektroniskās sarakstes veikšanai.

Pašlaik VID nodrošina 220 pakalpojumu izpildi, kas ir saistīti ar muitas jautājumu, nodokļu un nodevu administrēšanu. Jaunie grozījumi ar visas komunikācijas ar klientiem pārcelšanu elektroniskajā vidē ļaus paaugstināt informācijas apmaiņas līmeni, kā arī daļēji mazinās nodokļu maksātāju un VID darbinieku noslodzi.

Pēc temata

Laiks iesniegt deklarāciju un piemaksāt klāt: VID atgādināja iedzīvotājiem par nodokļiem
Pensionāriem-ekspatiem nākas pierādīt, ka viņi ir dzīvi
Valsts pārvaldē daudz juristu: eksperts paskaidroja, kāpēc reformas paliek uz papīra
Obligātās sociālās iemaksas un jauns neapliekamais minimums: kā Latvijā mainīsies nodokļi
Tagi:
Latvija, Latvija, Valsts ieņēmumu dienests

Galvenie temati