20:37 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
53

Bijušais izglītības ministrs, tagadējais Rīgas domes deputāts Kārlis Šadurskis, kurš, ministra krēslā būdams, izpelnījies "melnā Kārļa" iesauku, plāno krasi mainīt atmosfēru Rīgā.

RĪGA, 7. septembris - Sputnik. Bijušais Latvijas izglītības un zinātnes ministrs, tagadējais Rīgas domes deputāts Kārlis Šadurskis sarunā ar latviešu žurnālisti Elitu Veidemani atzina, ka nepametīs izglītību un strādās, lai Rīga vairs nebūtu "Krievijas guberņa", stāsta Mixnews.lv.

Šadurskis sūkstījās par lielām problēmām izglītības jomā Latvijā, taču daudzus jautājumus lemj vietvaras, tāpēc deputāts plāno savest kārtībā Rīgu.

Gaisotne Rīgas skolās, pēc Šadurska domām, "grūti savienojama ar Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas valsts jēdzienu". "Ieejot vienā otrā bērnudārzā vai skolā, negribas ticēt, ka atrodamies Latvijā," bijušais izglītības ministrs komentēja situāciju ar latviešu valodu.

Sarunā ar pazīstamo nacionālpatrioti politiķis klāstīja, ka "desmit gadus Rīga ir stumta Krievijas guberņas virzienā", taču, tā kā Šadurskis atkal plāno ieviest kārtību izglītībā, domājams, viņš iecerējis visu nokārtot, noslēdzot savu skolu reformu.

Jāpiebilst, ka publicists Vladimirs Lindermans savā iknedēļas notikumu apskatā  Sputnik Latvija īpaši izcēla bijušā ministra lomu, kurš Latvijā iesaukts par Melno Kārli.

"Viņš var ķerties pie krievu izglītības piebeigšanas," atzīmēja Lindermans un akcentēja, ka krievu partijām ir jācenšas stāties pretī tamlīdzīgiem centieniem.

Savukārt Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" Boriss Cilēvičs konstatēja, ka Šadurskis, kā krievu izglītības likvidēšanai paredzētās reformas autors varētu kļūt par Rīgas domes Izglītības komitejas vadītāju.

Pēc temata

"Latvija – mana valsts, krievu valoda – mana valoda": Rīgā norisinās gājiens "Nē reformai"
Kam izdevīgi krāpt Latvijas tautu: izkliedēsim mītus par krievu skolām
LKS novērtēja Šadurska ieceri kļūt par deputātu cīņai pret krievisku Rīgu
Tagi:
Šadurskis, izglītība

Galvenie temati