03:31 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Mācības "Zobens 2020" Latgalē sākās 5. septembrī. Iedzīvotāji lūgti nebīties no karavīriem un militārās tehnikas uz ceļiem, kā arī neaiztikt nepazīstamus priekšmetus manevru vietās.

RĪGA, 6. septembris — Sputnik. No 5. līdz 13. septembrim Latgales pilsētās un novados notiek vērienīgas militārās mācības "Zobens 2020", vēsta Bb.lv.

Manevri notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā. To veido Rēzekne un Rēzeknes novads, Ludzas, Preiļu, Dagdas novadi, Aglona un Aglonas novads, Daugavpils un Daugavpils novads, Aizkraukles, Krustpils, Salas, Aknīstes novadi un Jēkabpils.

Iedzīvotāji tiek brīdināti, ka uz ceļiem iespējamas tikšanās ar karavīriem un militāro tehniku. Pie tam mācību norises vietās var palikt dažādi priekšmeti, ko nekādā gadījumā nevajag aiztikt vai pārvietot.

Manevros piedalīsies vairāk nekā 1300 karavīri no 3. Latgales brigādes un partneri no Lietuvas sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts Robežsardzes dienestu.

Dienesti kopā ar karavīriem izspēlēs darbības ārkārtas situācijās un hibrīddraudu apstākļos.

Ziņots, ka "Zobens 2020" notiek mācību "Namejs 2020" ietvaros. Tās sākās 15 augustā un turpināsies līdz 4. oktobrim.

Atgādināsim, ka jūlijā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš brīdināja par nebijušām militārajām mācībām Rīgā, kas ieplānotas rudenī.

Manevros būs iesaistīt gan NBS, gan NATO kareivji. Kalniņš atzīmēja, ka aktivitāte būs ļoti liela, un gaidāmās mācības nelīdzināsies nevienām līdz šim Rīgā organizētajām.

Pēc temata

Manevri Namejs 2018: kā Latvija gatavojas pilsoņu karam
Armiju un iedzīvotājus sagatavos nopietnām krīzēm
Zemessardze komentējusi sēņotāju apšaudi Daugavpils novadā
Kukuļi un skaitļi ar sešām nullēm: kādēļ Latvijai atkal vajag vieglās "bruņas"
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija

Galvenie temati