18:06 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Lai saīsinātu bērnu atrašanos kopā skolu ēdnīcās, Latvijas valdība atļāva pusdienās pasniegt nevis divus ēdienus, bet vienu.

RĪGA, 28. augusts – Sputnik. Valdība atļāvusi izglītības iestāžu kompleksajās pusdienās iekļaut tikai vienu ēdienu divu vietā, vēsta rigaplus.lv.

Šādu iespēju piedāvāts sniegt izglītības iestādēm, kā arī profesionālās izglītības un sociālās uzvedības korekcijas skolām līdz 31. decembrim – epidemioloģiskās drošības nolūkos. Izmaiņas neattiecas uz pirmsskolas un medicīnas iestādēm.

Kam tiks novirzīta ietaupītā nauda, netiek ziņots.

Šobrīd izglītības iestāžu kompleksajās pusdienās jābūt iekļautiem pamatēdienam un zupai, vai pamatēdienam un desertam vai zupai un desertam. Lai samazinātu skolēnu atrašanos blakus viens otram, piedāvāts atļaut tikai vienu ēdienu pusdienās. Tai pat laikā ir svarīgi nodrošināt nepieciešamās enerģētiskās normas ēdienreizē, uzsver Veselības ministrija.

Minētā norma neierobežo izglītības iestāžu tiesības piedāvāt divus ēdienu, ja tiek nodrošinātas epidemioloģiskās drošības prasības un cilvēku skaita telpās ierobežošana.

Piedāvātā kārtība izstrādāta sadarbībā ar sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kuru pārstāvji paziņoja par grūtībām izpildīt epidemioloģiskās drošības prasības: piemēram, ja ēdienkartē ir vairāk, nekā viens ēdiens, skolēni pavada ciešā kontaktā viens ar otru vairāk laika. Tāpat grūtības izraisa iespēja organizēt un kontrolēt skolēnu plūsmu pusdienu laikā.

Pēc temata

Valdība atļāvusi: skolas uzņems audzēkņus no 1. septembra
Esi gatavs: vecāko klašu audzēkņus varētu sagaidīt attālinātās mācības
Bērnu aizsardzība no "tālmācībām" un dators uz valsts rēķina: sākta parakstu vākšana
Tagi:
skola, bērni

Galvenie temati