04:03 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

Ņemot vērā "sarkanā saraksta" paplašināšanu, kurā iekļauj valstis ar augstu Covid-19 saslimstību, Latvijas iedzīvotāji riskē iesprūst valstīs, kuras vēl vakar atradās "baltajā sarakstā".

RĪGA, 26. augusts – Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija iesaka iedzīvotājiem neizbraukt ārpus Baltijas valstu robežām un ņemt vērā, ka Latvijai nav tiešo reisu ar pandēmijas ievērojami skartajām valstīm.

ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris atzīmēja, ka šobrīd nav tik daudz valstu, kur ir jāievēro tikai standarta drošības pasākumi. Vairumā gadījumu pēc atgriešanās no ārzemēm ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Kopš pagājušās sestdienas, 22. augusta, 14 dienu pašizolācija Latvijā ir jāievēro pēc atgriešanās no 23 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, Monako un Andoras, kā arī ceļojot tranzītā caur šīm valstīm.

Tāpat Beķeris uzsvēra, ka no dažām valstīm atgriezties Latvijā ar tiešajiem reisiem nav iespējams, jo satiksme ir apturēta, un ĀM neplāno repatriācijas reisus. Tomēr ministrija pēc pieprasījuma izskata tūrisma kompāniju pieteikumus par čarterreisu saskaņošanas nepieciešamību tūristiem no Latvijas, kuri organizētu braucienu ietvaros ieradās valstīs, no kurām vairs nav iespējams atgriezties.

Iepriekš avīze Neatkarīgā Rīta Avīze paziņoja, ka Latvijas veikto Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu ieviešanas dēļ vairāki simti tūristu no Latvijas iesprūda Krētas salā.

Kamēr citas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis pakāpeniski līdzsvaro starptautisko pasažieru pārvadājumu prasības, Latvija turpina katru nedēļu mainīt noteikumus pārvadātājiem, tūrisma kompānijām un pašiem ceļotājiem, vienā dienā atļaujot, citā dienā aizliedzot, tad atkal atļaujot reisus, tad prasot divu nedēļu pašizolāciju pēc atgriešanās no kaut kādas valsts un tad atkal atceļot to.

Latvijā joprojām ir spēkā pašizolācijas prasība pēc atgriešanās no valstīm, kur saslimstība pārsniedz 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, savukārt no valstīm, kur šis rādītājs pārsniedz 25 gadījumus, vispār atceļ pasažieru reisus, izņemot reisus, ar kuriem atgriež tur palikušos Latvijas valstpiederīgos, taču tie ir jāsaskaņo ar republikas ĀM. Tā notika arī ar Grieķiju, kura bija attiecīgi drošo valstu "baltajā sarakstā", taču divu nedēļu laikā, kamēr tūristi atpūtās Krētā, situācija mainījās uz slikto pusi, un 14. augustā Latvija iekļāva Grieķiju "dzeltenajā", savukārt pagājušajā piektdienā – jau "sarkanajā sarakstā", slēdzot pasažieru pārvadājumus.

Pēc temata

Viņķele par Covid-19: rudenī var atgriezt maskas, labāk nebraukt pat pie kaimiņiem
Rinkēvičs: Latvijas iedzīvotāji brauc uz ārzemēm ar risku "iesprūst" tur
Levits neapmeklēs Vāciju un Poliju pandēmijas dēļ
Aeroflot vadītājs izvērtēja aviosatiksmes KF – ES atjaunošanas varbūtību 2020. gadā
Ieved no kaimiņvalstīm: Latvijā atklāti trīs jauni Covid-19 gadījumi
Tagi:
tūrisms, koronavīruss, repatriācija, Ārlietu ministrija

Galvenie temati