07:52 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ķersies pie Rīgas bijušā mēra Oļega Burova nedeklarētā dārgā pulksteņa un caurlaides autostāvvietai pie Kongresu nama.

RĪGA, 22. augusts — Sputnik. Rīgas bijušā mēra un tagad jau arī partijas "Gods kalpot Rīgai" mēra kandidāta Oļega Burova dārgais pulkstenis un caurlaide autostāvvietā pie Kongresu nama beidzot nokļuvuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) redzeslokā, vēsta Jauns.lv.

Iepriekš Rīgas domes deputāta kandidāts no partijas "Saskaņa" Guntars Grīnvalds vērsās KNAB ar sūdzību par Burovu. Grīnvalds apgalvoja, ka Burovam pieder nedeklarēts zelta pulkstenis, kura vērtība, iespējams, sasniedz 25 tūkstošus eiro, kā arī politiķi nelikumīgi atstāj savu automašīnu pie Kongresu nama Rīgā.

Pats Burovs, komentējot Sputnik Latvija Grīnvalda aizdomas, pauda gatavību atbildēt kompetentajām iestādēm uz visiem jautājumiem, ja tie radīsies.

Pie tam politiķis paskaidroja, ka viņam ir tiesības izmantot autostāvvietu pie Rātsnama kā bijušajam mēram. Tomēr vairākas reizes viņš uz īsu laiku atstājis automašīnu arī pie Kongresu nama un par to atvainojas.

Burovs sniedza paskaidrojumus arī par pulksteni. Politiķis pastāstīja, ka zelta pulkstenis viņam uzdāvināts vairāk nekā pirms 10 gadiem, un visu šo laiku viņš to ne no viena nav slēpis. Un tomēr nez kāpēc tādu "klondaiku" uz viņa rokas pamanījuši tikai īsi pirms Rīgas domes vēlēšanām.

Un tagad, domes vēlēšanu priekšvakarā, GKR sāncenšu partijas locekļa iesniegums pamanīts, un KNAB ķēries pie darba. Birojā paziņoja, ka sākta pārbaude, reaģējot uz publiski izskanējušu informāciju, un tas noskaidro apstākļus savas kompetences pilnvaros.

Pie tam birojā paskasiroja, ka iesniegumu par pulksteni un autostāvvietu iesniegusi kāda privātpersona.

Pēc temata

KNAB apsūdz Preiļu novada vadītāju dokumentu viltošanā
Grīnvalds pret Burovu: deputāta kandidāts pasūdzējās KNAB par bijušo mēru
Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi
Tagi:
Oļegs Burovs, KNAB, Rīga

Galvenie temati