13:43 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Latvijā
Saņemt īso saiti
Baltkrievijas būt vai nebūt (78)
21

Latvijai jākoncentrējas uz kopēja ES sankciju saraksta pret Baltkrievijas ierēdņiem, nevis jāievieš nacionālos ierobežojumus, paziņoja ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs.

RĪGA, 20. augusts – Sputnik. Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs neredz pamatu ieviest nacionālās sankcijas attiecībā pret Baltkrievijas varasiestāžu pārstāvjiem. Rīga orientēsies uz kopējā ES sankciju sarakstu, paziņoja TV3 ēterā Latvijas diplomāts.

Iepriekš Rinkēviča Lietuvas kolēģis Lins Linkēvičs paziņoja, ka Viļņa ir sagatavojusi nacionālo sankciju sarakstu attiecībā pret Baltkrievijas režīmu. Sarakstā, kuru ĀM jau ir iesniegusi apstiprināšanai IeM, norādītas 32 personas – Baltkrievijas OMON, VDK un Centrālās vēlēšanu komisijas amatpersonas. Tostarp sankcijas aizliedz iebraukt Lietuvā Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko un dažām viņa pietuvinātajām personām.

Komentējot Lietuvas lēmumu, Edgars Rinkēvičs paziņoja, ka šobrīd Latvija neplāno sastādīt nacionālo sankciju sarakstu. Ministrs atzīmēja, ka Latvijai lielākoties ir jākoncentrējas uz ES izstrādājamo sankciju sarakstu, jo tās ir pierādījušas savu efektivitāti.

ĀM vadītājs atgādināja, ka ES līmenī neiet runa par ekonomiskām sankcijām pret Baltkrieviju, jo tās ietekmēs valsts iedzīvotājus. Tā vietā tiek gaidītas individuālās sankcijas pret konkrētiem baltkrievu ierēdņiem.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka 19. augustā notika Eiropas Savienības Padomes ārkārtas samits, kurā ES valstu un valdību vadītāji apsprieda situāciju Baltkrievijā. Samita noslēgumā Eiropas Savienības Padomes vadītājs Šarls Mišels paziņoja, ka ES neatzīst prezidenta vēlēšanu rezultātus, kurus paziņoja Baltkrievijas varasiestādes. Tāpat viņš uzsvēra, ka ES ieviesīs sankcijas pret "ievērojamu skaitu to cilvēku, kas ir atbildīgi par vardarbību republikā un falsifikāciju vēlēšanās". Šajā sarakstā var iekļūt arī pats ievēlētais prezidents Lukašenko.

Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās masveida protesta akcijas pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komitejas oficiālajiem datiem, uzvarēja Aleksandrs Lukašenko ar 80,1% vēlētāju balsu. Otrajā vietā ir opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska, kura ieguva nedaudz vairāk par 10% balsu. Opozīcija neatzina oficiālos vēlēšanu rezultātus. Tihanovska izbraukusi no valsts uz Lietuvu.

Pirmajās dienās kārtības sargi nežēlīgi apspieda protesta akcijas. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, tika aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 600 vērsās ar iesniegumiem par miesas bojājumu nodarīšanu aizturēšanas laikā. Saskaņā ar Veselības ministrijas datiem, trīs cilvēki gājuši bojā. Saskaņā ar IeM informāciju, nekārtību laikā cieta vairāk nekā 120 kārtības sargu. Vēlāk kārtības sargi pārstāja izdzenāt mītiņu un pielietot spēka metodes.

Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt (78)

Pēc temata

Latvijas Saeima aicina Baltkrieviju rīkot jaunas vēlēšanas
Ģirģens piedāvāja IT kompānijām no Baltkrievijas pārvākties uz Latviju
Mēs varam pamācīt baltkrievu tautu, kā izputināt valsti: Saeimas debatēs par Baltkrieviju
Tagi:
sankcijas, Baltkrievija, Latvija, Lietuva

Galvenie temati