23:07 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Medicīnas augstskolu studenti nesaista savu nākotni ar Latviju. Vietu valstī nav izdevies atrast arī endokrinologam Uģim Gruntmanim.

RĪGA, 1. augusts — Sputnik. Endokrinologs Uģis Gruntmanis, atgriezies Latvijā pēc 20 gadus ilgas prombūtnes, tagad atkal pošas ceļā uz ASV.

Gruntmanis aizbrauca no Latvijas 2000. gadu sākumā. Vispirms viņš strādāja hospitālī Kalifornijā, pēc tam kļuva par Teksasas universitātes asociēto profesoru.

Pēc atgriešanās Latvijā Gruntmanis pārsteigts uzzināja, ka viņa darba pieredze universitātē ASV netiks ņemta vērā, viņa kvalifikācija neatbilst Latvijas prasībām. Profesoram ieteica nokārtot eksāmenus kopā ar 6. kursa studentiem.

Šī gada maijā viņš pastāstīja, ka Latvijas medicīnas augstskolu studenti nesaista savu nākotni ar Latviju, ņemot vērā zemās algas, karjeras un attīstības iespēju trūkumu.

Arī pats Gruntmanis nav atradis vietu dzimtenē. Tagad viņš pastāstīja, ka gatavojas atgriezties ASV, kur strādās Dārtmutas koledžā, vienā no vecākajām valstī.

​"Taisnība, atkal dodamies prom. Dārtmuta ir viena no ASV izcilākām jeb Ivy līgas universitātēm. Ir milzu paradokss, ka pasaules izcilākās universitātes un slimnīcas mani pieņem, bet RSU, LU, Stradiņiem manas kvalifikācijas par zemām," Gruntmanis pastāstīja savā lapā Twitter.

Pēc temata

Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā
Ārstu un skolotāju algu palielināšanai Latvijā var pārskatīt nodokļu sistēmu
Tagi:
emigrācija, Latvija, alga, ārsti

Galvenie temati