21:34 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Vispirms Daugavpils mērs tika atstādināts no posteņa par dalību 9. maija svētkos, tagad policija ierosinājusi lietu pret "Saskaņas" partijas deputātiem par ziedu nolikšanu pieminekļa pakājē.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik. Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde sākusi administratīvo lietvedību pret Daugavpils pilsētas domes deputātiem no partijas "Saskaņa" lietā par sociālās distances neievērošanu, noliekot ziedus pie Atbrīvotājiem veltītā memoriāla Dubrovina parkā, vēsta Gorod.lv.

9. maija un Covid-19 pandēmijas kombinācija Latvijā šogad izraisīja emociju vētru: iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens bija spiests taisnoties premjerministram, kolēģiem no valdošās koalīcijas un sašutušajai sabiedrībai par to, ka viņš ļāvis rīdziniekiem nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa – viņi tādējādi esot pārkāpuši ārkārtējās situacijas režīma noteikumus, turklāt vēl tāda iemesla dēļ.

Pretenzijas izvirzītas arī Daugavpils policijas darbam: 9. maijā pilsētā manīta automašīnu kolonna, kas devas Dubrovina parka virzienā, kur atrodas padomju karavīriem veltītais piemineklis. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pat pieprasīja pašvaldības policijas vadības atkāpšanos – pēc viņa domām, kārtības sargi šajā dienā nevis sodījuši likumpārkāpējus, bet gan faktiski tos aizstāvējuši.

Pie tam jūnija vidū pilsētas domes deputāti nobalsoja par Daugavpils mēra Andreja Elksniņa ("Saskaņa") atstādināšanu, turklāt starp lēmuma iemesliem tika minēta viņa dalība Uzvaras dienas pasākumos un Mūžīgās uguns iededzināšanas ceremonijā.

Pēc temata

Tik latviska Latvija: pirmo reizi pēc 9. maija Nacionālā apvienība var atvilkt elpu
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
Dragile: 9. maija dēļ prezidents aizvainojoši iedalīja Latvijas iedzīvotājus
Liepājā izskan sūkstīšanās par ziedu nolikšanu pie pieminekļa 9. maijā
Tagi:
Uzvaras diena, Saskaņa, Daugavpils

Galvenie temati