09:15 06 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2005
  • RUB89.7964
Latvijā
Saņemt īso saiti
59

Covid-19 pandēmija parādījusi cilvēkiem, ka iespējams sekmīgi strādāt ne tikai ofisā, bet arī mājās. Tāpēc rīdzinieki sākuši aktīvi iegādāties nekustamos īpašumus galvaspilsētas apkaimē.

RĪGA, 28. jūnijs — Sputnik. jau aprīlī "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars pastāstīja, ka Covid-19 izplatības apturēšanai ieviestās ārkārtējās situācijas apstākļos valsts ekonomikā vērojams kritums. Tomēr privātmāju celtniecības sektors turas "uz ūdens".

Viņš atzīmēja, ka iedzīvotāji sākuši ieguldīt līdzekļus nekustamajos īpašumos ārpus pilsētas.

Nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits apstiprina bankas speciālista viedokli – viņš konstatēja, ka valstī patiešām parādījusies tendence iegādāties nekustamo īpašumu Rīgas apkaimē, vēsta Mixnews.lv.

Tomēr iedzīvotāji pērk nekustamos īpašumus ārpus pilsētas ne tikai tālab, lai varētu pastaigāties bez maskām. Cilvēki izvēlas mājas ar vienu vai divām dzīvojamām telpām, kurās iekārto darba kabinetus.

Turklāt noteicošais faktors, pieņemot lēmumu par pirkumu, ir jaudīgs un ātrs interneta pieslēgums.

Iepriekš "Swedbank" hipotekārās kreditēšanas vadītājs Normunds Dūcis pastāstīja, ka iedzīvotāji, kuri jau pirms krīzes bija iecerējuši būvēties, savas ieceres nav atmetuši un darījuši visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk pabeigtu iesākto.

Latvijas būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons savukārt atzīmēja, ka privātais sektots būvniecības nozarē nes vērā ņemamus ienākumus. Kopumā tur grozās aptuveni 500 miljoni eiro gadā un aizņem 30% darbu apjoma gadā.

Pēc temata

Süddeutsche Zeitung: nāves ekonomika
Uzzināt savu cenu: eksperti aprēķināja dzīves izmaksas Latvijā
Velns slēpjas detaļās: kādiem dzīvokļiem atcels nekustamā īpašuma nodokli
Mājokļa cenas Latvijā var pazemināties par 10%, ja krīze nebeigsies rudenī
Tagi:
bezdarbs, Rīga, Latvija

Galvenie temati