23:05 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
83

Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs paziņojis par sava finanšu stāvokļa pasliktināšanos pēdējā pusgada laikā; kāda ir situācija citās Eiropas valstīs.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju (49%) izjutuši savas finanšu labklājības pasliktināšanos pēdējā pusgada laikā. Šādus datus uzrāda kredītu pārvaldības kompānijas "Intrum" aptauja.

Kopumā Latvijas rādītājs ir tuvs ES vidējajam rādītājam – 48% Eiropas Savienības iedzīvotāju izjutuši, ka ir kļuvuši nabadzīgāki.

Visspēcīgāk krīze skārusi Grieķijas un Rumānijas iedzīvotājus – divas trešdaļas respondentu šajās valstīs paziņojuši, ka viņu finanšu labklājība ir mazinājusies.

Vismazāk ir cietuši dāņi (23%), zviedri un norvēģi (30%).

Saskaņā ar "Intrum" aptaujas datiem, Lietuvā un Igaunijā situācija ir nedaudz sliktāka, nekā Latvijā: 53% igauņu un 55% lietuviešu paziņojuši par labklājības krišanos.

Kopumā visvairāk ES krīze ir skārusi mājsaimniecības ar bērniem – 55% no tām atzīmēja situācijas pasliktināšanos, salīdzinājumā ar 44% mājsaimniecību bez bērniem.

Turklāt trīs ceturtdaļas eiropiešu (76%) paziņoja, ka "koronakrīze" ietekmējusi viņu darbu.

"Intrum" uzskata, ka aptaujas dati pierāda, ka pandēmijai būs ilgtermiņa negatīvais efekts mājsaimniecību labklājībā. Patērētāji arvien vairāk jūtas noraizējušies par savu finanšu stāvoklī ekonomiskajā

Pēc temata

Kā mainījies darba tirgus Latvijā: patlaban pieprasītākās profesijas
Dombrovskis: Latvijas valdībai iepaticies dzīvot ārkārtējās situācijas režīmā
Pētījums: sievietes koronavīrusa dēļ ir cietušas vairāk, nekā vīrieši
Kas Latvijā strādā attālināti
Tagi:
nabadzība, Finanses, koronavīruss

Galvenie temati