11:22 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Latvijā
Saņemt īso saiti
113

Speciālisti saista zivju bojāeju ar kaut kādu ķimikāliju nokļūšanu ūdenī, kas tiek izmantotas lauksaimniecībā.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Krustpils novada Neretas un Odzes upēs masveidā bojā gājušas zivis. Valsts vides dienesta inspektori saista to ar kādas no šīm upēm piesārņošanu. Speciālisti vei ūdens paraugu izpēti, lai noteiktu precīzu iemeslu, raksta Lsm.lv.

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes inspektori, izpētot Neretas un Odzes upes Krustpils novadā, atklājuši, ka vienlaikus bojā gājuši vairāki zivju veidi, tai skaitā raudas un pliči. Zivju bojāejai uzmanību pievērsuši arī vietējie iedzīvotāji.

"Otrdien vakarā jau redzēju, bet nepievērsu tam lielu uzmanību lielu. Kad piektdien atbraucu, gribēju ielīst upē nopeldēties. Tad paskatījos, ka peldēties vairs nevar, jo bija pilns ar zivīm," pastāstīja kāds vietējais iedzīvotājs.

Informāciju par zivju bojāeju Valsts vides dienesta speciālisti saņēma piektdienas vakarā, un jau sestdien ar kolēģiem no Krustpils novada tika uzsākta abu upju pārbaude.

"Visticamāk, tas varētu būt saistīts ar kaut kādu līdzekļu izmantošanu lauksaimniecības zemju miglošanā. Taču tiks izskatīti visi iespējamie iemesli, tādēļ mēs veicam atkārtotas analīzes un nodosim tās akreditētai laboratorijai," paziņoja Guna Novika, Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes pārstāve.

Pašlaik jauni zivju bojāejas gadījumi netiek reģistrēti – jaunākās ūdens analīzes bijušas labas, taču iedzīvotājus pagaidām aicina neizmantot upes ūdeni.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka katru gadu "Rīgas ūdens" ieplūdina Daugavā vairāk nekā divus miljonus kubikmetru neattīrītu notekūdeņu.

Kad galvaspilsētas kanalizācijas sistēmas applūdina lietavas, savukārt attīrīšanas iekārtas nespēj uzņemt tik lielu ūdens apjomu, tiek atvērti avārijas vārsti. Tādējādi notekūdeņi tiek atšķaidīti ar lietus ūdeni, bet atkritumus nekas neaizkavē.

Pēc temata

Latvija aizmirsusi kā jāķer zivis: ko atnesīs jaunais ES budžets
Lecošās zivis Kuldīgā piedāvā vērot tiešsaistē: pie Ventas rumbas stāv patruļa
Ūdens izpēte Latvijā: kafiju var dzert no upes, un pie reizes – paārstēt diabētu
Bioloģe iesaka cilvēkiem mainīt izdzīvošanas stratēģiju
Tagi:
zivis

Galvenie temati