06:09 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Latvijā
Saņemt īso saiti
78

Varēs mācīties klātienē, atkārtot dziesmas un dejas, kā arī profesionāli nodarboties ar sportu, tikai bezkontakta sportu.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Ceturtdien, 21. maijā, Latvijas valdības sēdē tika pieņemts lēmums par vairāku ierobežojumu atcelšanu, kas tika ieviesti Covid-19 izplatības novēršanas nolūkos, vēsta Mixnews.lv.

Saskaņā papildināto rīkojumu par ārkārtējo situāciju, no 1. jūnija Latvijā mīkstinās ierobežojumus mācībām klātienē, sporta treniņiem, radošo kolektīvu izmēģinājumiem.

Mācīties klātienē

Būs atļautas apmācības programmās pieaugušo iesaistei mūžizglītībā, pieaugušo profesionālās attīstības un neformālās izglītības programmās, kā arī interešu izglītībā.

Turklāt tiks atļauts kārtot klātienē centralizētos valsts eksāmenus, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmenus.

Bezkontakta trenēšanās

Tāpat valdība atļaus trenēties sportistiem no Latvijas pieaugušo izlasēm, olimpiešiem un paralimpiešiem, augstāko līgu komandu sportistiem, ja viņi strādā ar līgumu. Šeit ir viens "bet". Atļauja ir spēkā tikai bezkontakta sporta veidiem.

Mēģinājumi

Atļaus "trenēties" arī amatieru radošajiem kolektīviem. Tātad kori, folklora, deju, vokālie kolektīvi, kā arī muzikālie orķestri varēs atsākt mēģinājumus.

Taču tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērota distance un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Vasaras nometne

Tāpat no 1. jūnija darbu varēs atjaunot vasaras nometnes.

Latvija tiks galā

Iepriekš Latvijas galvenais epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, komentējot situāciju ar Covid-19 valstī, pauda pārliecību, ka, ja rudenī Latvijā sāksies otrais koronavīrusa vilnis, Latvija veiksmīgi tiks ar to galā – pieredze jau ir uzkrāta.

Perevoščikovs uzsvēra, ka pastāv situācijas kontroles, inficēšanās avotu atklāšanas shēmas, tādēļ tik liela uztraukuma nebūšot.

Tāpat epidemiologs komentēja Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanas jautājumu. Viņaprāt, ar Covid-19 saslimušo skaita pieauguma risks šī iemesla dēļ nepalielināsies – visās Baltijas valstīs pašlaik ir līdzīga epidemioloģiskā situācija.

Visbiežāk saslimst personas, kuras vairāk nekā 15 minūtes kontaktējušas ar Covid-19 pārnēsātājiem. Visbiežāk tas notiek ģimenēs, darbā, pansionātos. Savukārt ceļotāji nav tik intensīvi iesaistīti kontaktos ar vietējiem iedzīvotājiem, atzīmēja Perevoščikovs.

Turklāt Perevoščikovs uzskata, ka tuvākajā perspektīvā varētu atjaunot satiksmi arī ar citām valstīm, kur ir zems Covid-19 izplatības līmenis un ir līdzīgi kontroles pasākumi.

Pēc temata

Laiks beidzot ķerties pie kultūras: ministrs izdomājis, kā uzsildīt ekonomiku
Levits: Latvijas ekonomikas atveseļošana atkarīga no visiem tās iedzīvotājiem
Nākamnedēļ darbu atsāks baseini, fitnesa centri un sporta zāles
Virusologs nosauca pasākumus, kuri saglabāsies arī pēc pašizolācijas mīkstināšanas
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Tagi:
Latvija, koronavīruss

Galvenie temati