16:50 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

Atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā vēl nav atjaunotas pensionāriem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un skolēniem, kuri nemācās 9. un 12. klasēs.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Vispārizglītojošo skolu 9. un 12. klašu skolēni, kam šogad nāksies kārtot eksāmenus, no šodienas var bez maksas lietot sabiedrisko transportu, lai apmeklētu konsultācijas skolās, vēsta jauns.lv.

Braucienā noteikti nepieciešama skolēna apliecība. Braucienu reģistrācija nav nepieciešama.

Tāpat tiks atjaunotas privilēģijas pamata profesionālās izglītības un vidējās profesionālās izglītības programmu audzēkņiem. Citi skolēni atlaides pagaidām nav saņēmuši. Privilēģijas braucieniem sabiedriskajā transportā vēl joprojām nav pieejamas pensionāriem.

Iepriekš vēstīts, ka 27.martā Rīgas domes pagaidu administrācija ārkārtējās situācijas periodā ieviesa izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos. Grozījumi atcēla lielāko daļu atlaižu braucieniem sabiedriskajā transportā, lai samazinātu pasažieru plūsmu – tādējādi bija plānots ierobežot Covid-19 epidēmijas izplatīšanos.

Lēmums tika pieņemts saskaņā ar epidemiologu ieteikumiem un satiksmes ministra rīkojumu.

Izmaiņas skārušas braucienus sabiedriskajā transportā personām, kam bija paredzētas atlaides, izņemot personas ar I un II grupas invaliditāti, pirmskolas vecuma bērnus, valsts un pašvaldības policijas darbiniekus, pašvaldību izglītības iestāžu pedagogus.

Pēc temata

Tā var nonākt līdz konfliktiem: Rīga izsēdina no tramvajiem sirmgalvjus un bērnus
Rīgas domes pagaidu administrācija var kļūt par pastāvīgo
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Daļēji tiks atjaunotas atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā
Tagi:
pensionāri, skola, Latvija

Galvenie temati