22:33 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
42

No saimniekiem "aizmukušais" bezpilota lidaparāts, kas Latvijā tika meklēts vairākas dienas, atradies mežā Garkalnes apkaimē.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Latvijas Civilās aviācijas aģentūra informē, ka atradies bezpilota lidaparāts, kas 2.maijā pazuda nezināmā virzienā, vēsta Rus.lsm.lv.

Lidaparātu, kura "bēgšana" satrauca visu Latviju, atrada nejaušs garāmgājējs. Drons bezpalīdzīgi karājās koku zaros mežā Garkalnes apkaimē.

Lai to atbrīvotu, nācās pieaicināt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Glābēji uzrāpās kokā un dronu nolaida uz zemes.

​Pēc tam lidaparāts nodots Latvijas Civilās aviācijas aģentūras ekspertiem. Tagad speciālisti pēta ierakstus no drona informācijas nesējiem, lai noskaidrotu tā aizraujošā ceļojuma un izgaišanas apstākļus.

Noskaidrojies, ka laikā, kad dronu, kura dēļ pat tika slēgta valsts gaisa telpa, meklēja gan lidmašīnas, gan visi interesenti, tas mierīgi gulēja mežā – lidaparāts piezemējies jau 2.maijā pl. 19.48.

2. maijā Latvijas Civilās aviācijas aģentūra brīdināja iedzīvotājus par uzņēmumam "UAV Factory" piederošu nekontrolējamu lidaparātu, kurš, iespējams, atrodas Bauskas un Ādažu apkaimē. Aģentūrā paskaidroja, ka bezpilota aparāta vadības sistēma atslēgusies kontrolējamā lidojuma laikā.

Ziņots, ka dronu meklēja trīs privātas lidmašīnas, Bruņoto spēku An-2 un astoņas virszemes brigādes, taču nesekmīgi. Vairākkārt militārā un civilā aviācija gandrīz panāca aizbēgušo dronu, taču tas ik reizi "izmuka".

Aparāta īpašnieks, "UAV Factory" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Popiks nespēja sniegt atbildi uz jautājumu par to, kāpēc zudusi kontrole. Viņš uzskatīja, ka drons, kam degvielas varēja pietikt līdz 5.maija vakaram, piezemējies Rīgas līcī.

Pēc temata

Spridzekļa nav: iedzīvotājus aicina nekotrolējama drona medībās
Pretinieks nomirs aiz smiekliem: sociālie tīkli meklē aizbēgušo dronu
Bija jau jānokrīt: pazudušā drona meklēšanas darbi ir pārtraukti
Lidinās pie militārajām zonām un bez atļaujām: Latviju pārpildījuši droni
Tagi:
drons, Latvija

Galvenie temati