22:10 30 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Latvijā
Saņemt īso saiti
55

Kompānija airBaltic apturējusi biļešu pārdošanu uz regulārajiem reisiem, taču pagaidām reisi atlikti tikai līdz 17.maijam.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic informācija par to, ka 13. maijā tā atsāks lidojumus uz 14 mērķa punktiem, bija priekšlaicīga – valdība pagarināja ārkārtējās situācijas režīmu līdz 9. jūnijam, reisi pagaidām atlikti līdz 17. maijam. Ko darīt cilvēkiem, kuri jau samaksājuši par biļetēm, pastāstīja pārvadātāja pārstāve Alise Briede.

Viņa konstatēja, ka, saskaņā ar valdības lēmumu, airBaltic pārtraukusi biļešu pārdošanu no Rīgas līdz 9. jūnijam, taču ir gatava atsākt lidojumus, tiklīdz starptautiskie reisi būs atļauti. airBaltic nolēmusi rīkoties pakāpeniski – pagaidām atcelti visi reisi no Rīgas no 13. līdz 17. maijam. Tālākais ir atkarīgs no valdības rīkojumiem.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš paskaidroja, ka Baltijas valstis šajā jautājumā izstrādā vienotu reglamentu.

"Patlaban Baltijas valstu ministrijas strādā, lai panāktu vienotu pieeju. Mēs meklējam iespējas atjaunot satiksmi koordinēti, un aviosatiksmes atjaunošana būs atkarīga no sarunām ar Lietuvu un Igauniju," skaidroja Ministru prezidents.

Savukārt veselības ministrs Ilze Viņķele (AP) uzsvēra, ka valdība ar nodomu ir saglabājusi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu punktu, ka Latvija ir tiesīga noteikt valstis, uz kurām nav ieteicams doties. Pēc ministres teikta, patlaban šādu valstu Eiropā ir daudz.

airBaltic lēmums sākt biļešu pārdošanu reisiem no 13. maija radīja zināmu neizpratni, stāsta avīze Diena. Pirmkārt, nevienam nebija zināms, vai tiks pagarināta ārkārtējā situācija, vai tomēr būs atļauti lidojumi. Tāpat ārvalstniekiem daudzās valstīs pēc ierašanās 14 dienas noteikti jāpavada karantīnā.

Jautājumā par atceltajiem reisiem no 13. maija Briede paskaidroja, ka aviokompānija lūdz pasažierus bez maksas nomainīt lidojuma datumu vai pieprasīt naudas atmaksu ar dāvanas karti (ar papildu 20 eiro par katru lidojumu) vai bankas pārskaitījumu.

Jautāta, vai tā nav krāpšanās: biļešu pārdošana reisiem, ja nav pārliecības, vai tie notiks, Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane atbildēja, ka aviokompānijai bija tiesības uz tādām darbībām – aprīlī bija zināms, ka ārkārtējais stāvoklis ilgs līdz 12. maijam, taču nevienam nebija zināms, kas notiks tālāk.

Pēc temata

Ar pasažieriem sazināsies personīgi: airBaltic līdz 31. oktobrim atceļ pusi reisu
Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem
Nācās atdot tūkstošiem eiro: airBaltic repatriācijas reiss latviešiem izmaksāja dārgi
Tagi:
koronavīruss, airBaltic

Galvenie temati