13:58 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Latvijā
Saņemt īso saiti
64

Ambiciozais Rail Baltica projekts Latvijā var kļūt vēl ambiciozāks: dzelzceļa būvniecības nolūkos pāri Daugavai uzbūvēs divlīmeņu tiltu.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Daugavas upi Salaspils novadā varētu šķērsot divlīmeņu tilts. Un tas viss Rail Baltica projekta labad, vēsta Mixnews.lv.

Tiek pieļauta arī divu tiltu būvniecība – dzelzceļa un autoceļa tilta, taču visiespējamākais ir divlīmeņu tilta variants, kur divi ceļi atradīsies viens virs otra.

"RB Rail" reģionālais vadītājs Ģirts Bramanis paskaidroja, ka tika projektēti abi varianti, un tie šobrīd tiek apspriesti ar Latvijas satiksmes ministru Tāli Linkaitu. Un ministrs dod lielāku priekšroku divlīmeņu variantam.

Šo tiltu var sākt būvēt 2023. gadā. Ja tas notiks, Latvija kļūs par pirmo valsti Baltijā, kura varēs palielīties ar šādu konstrukciju.

Taču būvniecība skars dzīvojamās mājas, kuras atrodas Salaspils apkaimē Daugavas krastā. Tur ir tikai trīs mājas, kuras atrodas Rail Baltica ceļā. Viena ir jauna, viena stāv tukša, savukārt ar trešās mājas saimnieci jautājums pagaidām paliek neskaidrs.

Sakarā ar kompensācijām "RB Rail" pagaidām neviens nav vērsies.

Iepriekš ziņots, ka dzelzceļa projekta Rail Baltica vajadzībām posmā no Rīgas lidostas līdz Rīgas Centrālajai stacijai nojauks sešas privātmājas.

Kopumā 86 objekti ar kopējo platību 21,84 hektāri atrodas Rail Baltica stacijas un tās infrastruktūras posmā lidostā "Rīga". Vēl 37 nekustamā īpašuma objekti ar kopējo platību 1,3 hektāri atrodas Rīgas Centrālās stacijas posmā. Visus šos objektus paredzēts atsavināt.

Neskaitot to, posmā no Zolitūdes ielas līdz Rīgas lidostai projekta īstenošanas nolūkos izcirtīs 410 kokus.

Par projektu

Rail Baltica ir Eiropas sliežu standarta dzelzceļa projekts ar Eiropas vilcienu kustības pārvaldes sistēmu, kurš ies no Tallinas cauri Baltijas valstīm līdz Varšavai Polijā. Projektu koordinē AS "RB Rail", savstarpējs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas uzņēmums. Trases garums Igaunijā sastādīs 300 kilometrus, Lietuvā – 360 kilometrus, Latvijā – nedaudz vairāk par 300 kilometriem.

Vienošanās par Rail Baltica celtniecību parakstīta 2017. gada 31. janvārī Tallinā Baltijas valstu premjerministru tikšanās laikā. Vienošanās ietver valstu saistības, kuras nepieciešamas dzelzceļu satiksmes izbūvei ar Centrāleiropu.

Tiek gaidīts, ka no 2022. gada sāksies stacijas pārbūve no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt no 2024. gada – no centra puses, 2025. gadā veiks apdares darbus. 2022.-2025. gadā būvēs tiltu. Vilcienu kustības uzsākšanai Rail Baltica ir jābūt gatavam 2026. gadā. Tiltu, uzbērumu un Rīgas Centrālās stacijas kompleksu par 430,5 miljoniem eiro uzbūvēs būvfirmu apvienība "Besix ReRe Group", kurā ietilpst beļģu "Besix" un Latvijas SIA "ReRe būve".

Pēc temata

Kā izdzīvot Latvijai koronavīrusa epidēmijas apstākļos? Solīto miljardu nav
Rail Baltica prasa upurus: būvdarbu dēļ Rīgā izcirtīs vairāk nekā 400 kokus
Eksperts: Rail Baltica ir ne tikai ekonomiskas, bet arī politiskas problēmas
Politologs: Rail Baltica izrādījās nevis gadsimta būve, bet gan kukulis Baltijas varām
Tagi:
Rail Baltica

Galvenie temati